Люляк

Публикувай отговор
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Люляк

Мнение от gyulcem »

Не видях такава тема но видях много красиви люляци сте показали , исках и аз да покажа люляка който миналата пролет мъжа ми присади на една издънка , с много едри цветове и е цикламен , пуснете и вие снимчиците на люляците си .
Изображение
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Люляк

Мнение от dal »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

търся сорта на този :

Изображение

купих този , о е малък още: Syringa 'Sensation'
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Люляк

Мнение от Виола »

Дал, жестоки са тези двуцветните! И аз искам :mrgreen: .
Това са моите
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31684
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1026 пъти
Получил благодарност: 2381 пъти

Re: Люляк

Мнение от Мария Николова »

[quote="Виола"]Дал, жестоки са тези двуцветните! И аз искам :mrgreen: .
Това са моите
Изображение

За пръв път виждам "кичест" люляк и двуцветен - страхотни са!!! Не зная дали и "марковите" люляци са така агресивно завземащи пространствата около себе си, като "безмарковите"- Ще трябва да почакате да ги видите как се държат. А така ароматни ли са? "Люляка ми замириса...", нали се сещате.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Люляк

Мнение от Blue sky »

Виола, прекрасен е :sheart: :sheart: :sheart:

Дал, честито - купила си го вече онзи търсения - това е сорт 'Sensation' - просто много, ама много фотошоп е паднал точно на онази снимка

както и на тези

Изображение Изображение

очевидно това е оригиналния цвят

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
сънчо
Дълго кафе
Мнения: 146
Регистриран на: Дек 2, '09, 16:56
Местоположение: Велико Търново

Re: Люляк

Мнение от сънчо »

Ааааа,направо загубих ума и дума :shock: Виола,ти ме срази с този кичест люляк.От разсадник ли си го взела?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Люляк

Мнение от Blue sky »

Аз като една мерудия на всички манджи да взема отношение :mrgreen: но цяла сутрин търся люляци - и мисля че този на Виола е сорт 'Belle de Nancy' - намерих го, защото преглеждах люляците в холандската поръчка :nod:

Изображение

Изображение

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Люляк

Мнение от Titi »

Blue sky написа:Аз като една мерудия на всички манджи да взема отношение :mrgreen: но цяла сутрин търся люляци - и мисля че този на Виола е сорт 'Belle de Nancy' - намерих го, защото преглеждах люляците в холандската поръчка :nod:
Изображение
Квартала ни е засипан от люляци, саморазвъдили са се навсякъде, когато цъфтят е разкошно. Преди две седмици тръгвайки за работа минах по местата, дето има люляци не садени от никого, да си набера букет за в офиса. И попаднах точно на такъв кичест, само, че много тъмно лилав на цвят. Ухаеше два пъти повече от другите и издържа във вазата два пъти по-дълго. От тогава все ми е в главата и в неделя като почивам, ще взема нещо подходящо и отивам да си изкопая издънка, че да си го захвана в двора. Дано само да има издънки и да мога да извадя, щото под него е трева до коленете и почва като бетон.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Люляк

Мнение от gyulcem »

Titi написа:
Blue sky написа:Аз като една мерудия на всички манджи да взема отношение :mrgreen: но цяла сутрин търся люляци - и мисля че този на Виола е сорт 'Belle de Nancy' - намерих го, защото преглеждах люляците в холандската поръчка :nod:
Изображение
Квартала ни е засипан от люляци, саморазвъдили са се навсякъде, когато цъфтят е разкошно. Преди две седмици тръгвайки за работа минах по местата, дето има люляци не садени от никого, да си набера букет за в офиса. И попаднах точно на такъв кичест, само, че много тъмно лилав на цвят. Ухаеше два пъти повече от другите и издържа във вазата два пъти по-дълго. От тогава все ми е в главата и в неделя като почивам, ще взема нещо подходящо и отивам да си изкопая издънка, че да си го захвана в двора. Дано само да има издънки и да мога да извадя, щото под него е трева до коленете и почва като бетон.
Отбележи кой е точно , и напролет да опитаме присаждане , ако не успееш да изкараш издънка.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Люляк

Мнение от Titi »

Ок :stiskam:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”