Eremurus

Публикувай отговор
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Eremurus

Мнение от bibi »

Артист,много ти е хубава Клеопатрата,обаче от снимките виждам,че май не е на подходящото място.Зад нея има стена и някакви тухли,които вероятно в определен час от деня и правят сянка.И още,заобиколена е от други цветя,които ще трябва да копаеш и поливаш,а еремурусите не харесват това.Като им се наранят корените може да загинат.Аз моите не ги поливам,нито торя-ама хич.
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2586
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Eremurus

Мнение от artist »

Благодаря ти, Биби :gush: ...няма да торя с нищо :nod:
Това зад нея, не е стена, а телена ограда... естествено съседите си складират отпадъците... сега там има наредени керемиди.... преди това ламарини и т.н. :D

няма да копая около нея :nod: ще внимавам много ...има само треви, отзад са азалии и клематиси (искам да покрия оградата, за да не се виждат нещата отзад :stiskam: ) и космос едногодишен, да ми цъфти лятото... :liubov2:
за поливането трябва да помисля, как ще стане :idea1: :hmmm:
...на едно от най- слънчевите места съм я позиционирала :angelche: цял ден я пече :ieeee: , мисля че ще и хареса :stiskam: :daaa:

:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Eremurus

Мнение от Мария Николова »

http://www.sortovisemena.bg/bg/products ... /eremurus/" onclick="window.open(this.href);return false;

"Сортови семена" предлагат еремуруси!!!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Eremurus

Мнение от макс »

е най накрая и аз да се впиша в групата :D
от есенна поръчка
Изображение

Изображение

Биби а семенаците заспиват вече :zzz:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Eremurus

Мнение от bibi »

И тук да съобщя:
Имам много семена на еремурус.Още не е късно да се засеят.Но искам да ги изпратя на един човек,а той да ги препраща,защото нямам никаква възможност за разпределяне и разпращане.
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2586
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Eremurus

Мнение от artist »

Жив е :ieeee: :ieeee: :swhew: :sangel:
а как се притеснявах, че може да е изгнил :oops: от толкова влага тази зима :angel2:

Изображение


п.п. Биби :tzeluvka: , как съжалявам, че съм пропуснала съобщението ти :hmmmmmm:

...сега е късно за сеене на семена нали? :angel2:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Eremurus

Мнение от bibi »

Артист,браво!Моите са вече по 10 тина сантиметра.Сега не се сеят семена,пък и няма откъде да ги вземем,защото вече всичко е раздадено.Живот и здраве наесен.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Eremurus

Мнение от libra »

Биби,половината семена,които ми прати са незасети ,ако все пак има вероятност нещо да излезе от пролетна сеитба ,да ги предам нататък ?
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Eremurus

Мнение от bibi »

libra написа:Биби,половината семена,които ми прати са незасети ,ако все пак има вероятност нещо да излезе от пролетна сеитба ,да ги предам нататък ?
Ами предавай- няма лошо да се пробва.Тъкмо ще знаем,пък и понякога семената на еремурусите започват да никнат на втората,някои на третата година.Да са в земята,пък каквото стане.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Eremurus

Мнение от libra »

Да,четох някъде ,че първата година не поникват всички,а на втора и трета.Така,че може да се засеят на подходящо място и да се изчакат.При мен май се е показало нещо,ако не е някой бурен,разбира се,още не мога да преценя.И са ме налегнали едни съмнения дали правилно съм засадила коренищата/от сортови семена/,да не са измръзнали.Ще докладвам по-късно.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”