Лавандула / Lavandula

Публикувай отговор
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от elmaz »

Получени! :ieeee: :ieeee:
Благодаря на всички момичета,
участвали в организацията :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от maiakt »

libra написа:Kakво ще режете до корен?!
Аз поне нищо.Май ще ми се наложи да “затрапя“ лавандулите,че съм до никъде с подготвянето на мястото :nod: .Дали това е най-разумният вариант ?
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от Аника »

libra написа:Kakво ще режете до корен?!
Имам стара лавандула, никога не е рязана, изглежда оръфана. Тук прочетох, че след като прецъфти, мога да окастря туфичката до някаква част от стръковете, които са от това лято. Аз визуално не мога да преценя кое от кога е, ходих специално да я оглеждам. И си мислех да я резна, както режат върховете на туята при оформяне-до гъстото на самата туфа.
Обичам растенията и всичко ми се хваща, и може би точно заради това нямам почти никаква цветарска култура. Ето-тия лавандули съм ги садила в основата на туята, те виждат слънце по грам на ден. И пак цъфтят, макар че въобще не е каквото би могло.
Чудесен форум, сега чета по цял ден, защото трябва да озеленя доста площ. Гледам и вашите успехи, красоти, и нямам търпение да се започва работата :)
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от libra »

Аника,твоята лавандула,след като е стар храст,можеш да я режеш на пролет,преди да тръгне растежа.По принцип,се реже зелената част.Не до вдървесените клонки,че не знам дали няма да се прецака.Твоята може повече,не само връхчета,но пак там където са листенцата.Оформяш я да се получи овална форма горе-долу-да няма стърчащи клони.След прецъфтяване пак правиш същото.Може отрязаните връхчета към 10 -тина см. да засадиш .
За затрапването казаха ,че може да се направи без проблем.Внимавай да е на отцедливо място.Ако трябва ,дренирай с пясък .Трябва да се уплътни почвата добре,да не остават въздушни джобове.
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от Аника »

Благодаря :)
Сега вече ми стана ясно, ще чакам пролет. Тази старата е в бедна камениста почва. Новата трябва да е на чернозем, там ще сложа пясък.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1704 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от Гео, граф »

Чак днес имам достъп до компютър и мога да благодаря сърдечно на Мая и Ив за лавандулките! Толкова бързо стана, че свят ми се изви :shock: . Благодаря, момичета :gush: :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от maiakt »

Здравейте, радвам се че можахме да се организираме толкова бързо,ако не беше проблема със загубените чували,всичко щеше да е О.К. Проблема е,че даже късно започнахме с поръчката,доколкото разбрах,производителите вече са разпродали количествата си. Иначе аз утре като получа новата пратка,ще пиша.
Гео, :tzeluvka:
незабравка

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от незабравка »

Каква приятна изненада от лавандулките от серията Elegance. Тази на снимката е Elegance Ice,имам я от Миша.След първия нормален цъфтеж я подрязах,тя взе,че цъфна обилно отново и все още има пъпки. :ieeemyzh:


Изображение


Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от Миша »

Серията Elegance са от най-рано зацъфтяващите и цъфтят до студове .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 2919

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от Deleted User 2919 »

Миша написа:Серията Elegance са от най-рано зацъфтяващите и цъфтят до студове .
Късно ли да садя лавандулите? Тук наблизо продават разсад, да не ползвам ЕКОНТ, но може би до пролетта да изчакам? И от кой сорт е по-добре?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”