Лавандула / Lavandula

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5266
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 91 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от Daniela Pargu »

Лавандули съм местила и пролет и есен ,че тази год ми се наложи и юли да местя - при мен оцеляват след местене 99 %!
Добре подстригвам /юли цъфтежа го оставих,че ми дожаля/и пак оцеляха - 1% загуби са точно от юли :nod:
Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от inik »

Супер!
Много благодаря :tzvetentze:
Тогава ще местя
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от iv.tarlen »

След първа слана, започват да продават лавандулата.Тази година сортовете са Хемус, Севтополис и Дружба.Цената 0,12лв.Който има желание да пише на ЛС.
Колко броя, какъв сорт и адрес Еконт.Момичетата от София, които искат да си ги получат от Мая, да пишат за адрес Мая, с нея ще се уточним допълнително.Срокът, нека да бъде до края на седмицата/08.10.2017г./Успешна седмица и много усмивки :tzvetentze: !
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от iv.tarlen »

:ieeee: :ieeee: :ieeee: Пишете на ЛС.До края на седмицата, разбира се ако има желаещи! :tzvetentze:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от mariyanag »

Ив, нещо за цвета на тези сортове? Аз ще искам 30бр., но утре ще пиша от кой вид -приятели вие на кой се спирате и защо?
в нета пише:
Сорт Хемус
Има закъглени и прибрани туфи и сбит, цилиндричен, кичест клас, с тъмнови-олетови цветчета. Средно ранноцъфтящ, високопродуктивен сорт. Биологичният добив на етерично масло е 8 – 9 кг/дка (1,9 – 2,0% масло в цвета) със съдържание на линалилацетат 55 – 57% и висока дегустационна оценка. Един от широко разпространените сортове лавандула в България.

Сорт Севтополис
Има също закръглени, изправени туфи с тъмновиолетов цвят на венчето. Дава висок добив от цвят – 560 кг/дка, и етерично масло средно 2,7% в цвета, или 15 кг/дка. Маслото е с високо съдържание на линалилацетат -57 – 59%. Има добра оценка за аромата.

Сорт Дружба.
Има мощна, прибрана туфа, висока до 60 см, с около 1700 цветоносии стъбла и виолетови венчелистчета. Съдържанието на етерично масло в цвета е около 2%, а биологичният добив – 10 – 11 кг/дка. Сортът е средно ранноцъфтящ, високодобивен, подходящ за механизирано прибиране.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от iv.tarlen »

Кагато попитам производителите, само мънкат.Хемус според мен е с най-изразен лилав цвят.Дружбата, го садят, защото е висок и розоварите ползват механизация за прибиране на реколтата, а там трябва височина на лавандулата.Тука Лера, отново може най-професионално да се изкаже, тя е в този бизнес.
лалесъм

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от лалесъм »

Ив, Лера каза ли нещо за лавандулите на срещата или не стигнахте до там ;)
ifka
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Окт 6, '17, 16:12
Местоположение: Долна Митрополия

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от ifka »

Здравейте, нещо не ми се получи писането на лични, постоянно дава грешки. Искам да се включа в поръчката :)
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от iv.tarlen »

Лалесъм, Лера каза Хемус, уцели сорта. :hihihi: :hihihi: :hihihi:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от iv.tarlen »

Ифка, писах на ЛС.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”