Хризантемата - кралицата на есента

Заключено
roza
Кана кафе
Мнения: 604
Регистриран на: Юни 9, '14, 23:47
Местоположение: Бургас

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от roza »

Благодаря ви момичета.
Соши, при мен embera red оцеля зимата, но не направи богата туфа. Изобщо не ми нарастна.
Мен най- много ме е яд , че anastasia green dark се изгуби. Миналата година и двата ми корена много добре нарастнаха и цъфнаха, но тази няма и помен от тях.
Дано на пролет има нова поръчка, че да заредим градините с нови надежди.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от МГХ »

roza , прекрасни са .
Ето и останалата част от топката , която показах миналата седмица. Цъфнаха и другите два цвята.За съжаление жълтата част е малко по хилава , но и така ми харесва.Изображение

Изображение

и още нещо е цъфнало, но за сега пикът на цъфтеж още предстои Изображение
roza
Кана кафе
Мнения: 604
Регистриран на: Юни 9, '14, 23:47
Местоположение: Бургас

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от roza »

Мгх, тази цветната е страхотна. От БГ пазар ли е и изкарала ли ти е поне една зима?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от МГХ »

Купих през юли разсад от Стрелиция в саксийки Р9 и ги засадих една до друга. Исках да стане топка от четири цвята. Имам от поръчката миналата година дето изкараха зимата . На предната страница са. Но не ги пензирах и станаха с педя по-високи.
Lois

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Lois »

От моите Витрофлорки оцеляха само три вида - не им помня имената, но тъмно морава, бледо розовка, и една може би белезникаво-жълта. Ню Йорка, който много харесвах, май изчезна. А има едни пак тъмно морави, които израснаха до метър?? Забравих да ги снимам.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от dung »

Аз си бях взела 7 хризантеми от Витрофлора. Загина ми само Марица, но моите са в саксии.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от МГХ »

Моите от витрофлората повечето са живи , но още не са цъфнали, с изключение на трите , които показах. Загинаха зелената и паяците. Зимата не им понесе. Може и сушата да е. Отглеждам ги доста спартански-поливане един път седмично , че и по рядко даже, торене един път годишно , слънце , суша , зима не повече от минус 20. Ако имам късмет другата година ще съм с капково, може би . Иначе с маркуча , колкото може толкова.
обикновена селска Изображение
А тази е дето не я пензирах и сега е по висока , а до нея беше Primo Pistache, която загина Изображение
И една още витрофлоровка , дето астрите,божура и аквилегиите са я затиснали .Все пак е успяла да цъфне Изображение
Другите са още така Изображение
Deleted User 4608

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Deleted User 4608 »

Откъснах, за да зарадвам мамето Изображение
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от sylay »

Roza, а ти пензирала ли си твоите дребноцветни хризантеми/розовите/ или те сами се оформиха по този начин?
Някъде твърдят, че трябвало да се подрязват няколко пъти до средата на юли за да добият красива форма. Другаде съм чела, че сами се оформяли така красиво без много много да ги пипат. Говоря за корейските дребноцветни хризантеми, наричани тук "топки".
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от gabi123 »

Еха...... любими :sheart: :sheart: :sheart: Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”