Магнолия/ Magnolia

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнениеот GIOIA(Джоя) » Съб Яну 07, 2017 11:12 pm

Лятно цъфтящата ми суланжова магнолия.

ИзображениеIMG_4677 by Антоанета Божилова, on Flickr
Аватар
GIOIA(Джоя)
Баш кафе майстор

Мнениеот maleas » Съб Яну 07, 2017 11:23 pm

Имам си аз две магнолии:

Изображение

Държа ги в не отопляема стая, поливам мъничко , колкото да не е без хич, нооооооооооо ще ги бъде ли :hmmm:

Едната очевидно си почернява, а пъпки не виждам :hmmm: чудя се от къде ще избие на пролет

Изображение

другата и тя..... не знам какво да кажа....

Изображение

Дали да не ги преместя в отопляема стая???? Все пак е почти средата на януари, ако няма да ги бъде от по-рано да съкратим мъката
maleas
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот alina » Нед Яну 08, 2017 12:03 am

[quote="maleas"] Моята Джини също не беше красавица, като я получих, и сложих бутилка, тя стои вече в почвата в снега. Само напролет ще разбера, какво стана с нея..Тя беше даже със счупено връхче..Сложих я в почвата, след като получих, защото прочетох, че тя е най-устойчива към студовете. Увеличих твоята снимка, виждат се пъпки и на двете растения, явно са листни.Не я подрязвай, формирането на магнолиите е възможно само през лятото..Леко ги опитай на гъвкавост, ако не са сухи и леко се огъват, значи магнолиите са живи..Даже личи на тази, която с листа, че има точка на ръст..Има шанс!!
http://eva.kg/bishkek-news/3741-magnoli ... -sada.html
Последна промяна alina на Нед Яну 08, 2017 12:14 am, променена общо 1 път
Аватар
alina
Баш кафе майстор

Мнениеот nora » Нед Яну 08, 2017 12:13 am

maleas , а защо не си ги засадила вън? Така малко страшничко изглеждат. Дано оцелеят.
nora
Кана кафе

Мнениеот mds777 » Нед Яну 08, 2017 12:16 am

Моята я засадих веднага навън, под пластмасова бутилка, но изглежда по същия начин като на maleas , тази без листата. :hmmmmmm:
Последна промяна mds777 на Нед Яну 08, 2017 12:29 am, променена общо 1 път
Аватар
mds777
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 46

Мнениеот alina » Нед Яну 08, 2017 12:18 am

nora написа:maleas , а защо не си ги засадила вън? Така малко страшничко изглеждат. Дано оцелеят.
Щом не сложи, сега не бива..Добре изглеждат, а сухите листата аз бих махнала с срязване(до листата личат пъпките), да не отнемат силите и. за укореняването.Все едно листата нови ще пораснат през пролетта, след като прецъфти..Тази, която с изсъхналите листа, много е добре..
Последна промяна alina на Нед Яну 08, 2017 12:21 am, променена общо 1 път
Аватар
alina
Баш кафе майстор

Мнениеот maleas » Нед Яну 08, 2017 12:20 am

Все още не им са готови местата за засаждане, за това купувам малки, а и да мога да си ги пренеса до тук. Пресадих ги в тройно по-големи саксии от тези в които дойдоха. Въпросът е, дали да не ги преместя на топло?
maleas
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот alina » Нед Яну 08, 2017 12:24 am

maleas написа:Все още не им са готови местата за засаждане, за това купувам малки, а и да мога да си ги пренеса до тук. Пресадих ги в тройно по-големи саксии от тези в които дойдоха. Въпросът е, дали да не ги преместя на топло?
Не, не ги изнежвай. Само сложи под саксиите нещо, като пенопласт, ако пода е с плочки за да не замръзнат корените. Почвата да не изсъхва, но не е мокра за да не изгният корените , и да не варовита.Ле-ле..като се вгледах, те даже тръгнаха в ръст..Погледни тази пръчка Джини дала долу леко издънчица..И другата Джини до точката на ръст -също..
Последна промяна alina на Нед Яну 08, 2017 12:28 am, променена общо 1 път
Аватар
alina
Баш кафе майстор

Мнениеот maleas » Нед Яну 08, 2017 12:27 am

alina написа:
maleas написа:Все още не им са готови местата за засаждане, за това купувам малки, а и да мога да си ги пренеса до тук. Пресадих ги в тройно по-големи саксии от тези в които дойдоха. Въпросът е, дали да не ги преместя на топло?
Не, не ги изнежвай. Само сложи под саксиите нещо, като пенопласт, ако пода е с плочки за да не замръзнат корените. Почвата да не изсъхва, но не е мокра за да не изгният корените , и да не варовита.

Благодаря Алина :tzvetentze:
maleas
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот alina » Нед Яну 08, 2017 12:31 am

maleas написа:
alina написа:
Не, не ги изнежвай. Само сложи под саксиите нещо, като пенопласт, ако пода е с плочки за да не замръзнат корените. Почвата да не изсъхва, но не е мокра за да не изгният корените , и да не варовита.

Благодаря Алина :tzvetentze:
Магнолиите цъфтят през студеното време..Стане ли топло, тези пъпки , които не успеяват да цъфнат, изсъхват и падат..и дават път на нови пъпки, листа или клонки.
Аватар
alina
Баш кафе майстор

Мнениеот bpetrova » Нед Яну 08, 2017 6:24 pm

Някой поръчвал ли е от разсадник "Зелен дом"....говорих със служител и той ми каза, че ще предлагат Blue Opal в 4л контейнер 50-60см за 55лв. Ако някой има впечатления от този разсадник, нека сподели. Не знам дали да им вярвам, защото положението е 'парен каша духа"
bpetrova
Виенско кафе

Мнениеот bpetrova » Вто Яну 10, 2017 9:20 pm

Някой притежава ли Magnolia denudata Yulan? Намерих една на Бг-пазара, но имам Magnolia denudata Double Diamond и се чудя дали всъщност не са една и съща... :hmmm:
Ако някой има първата, нека сподели впечатления по желание! :daaa:
bpetrova
Виенско кафе

Мнениеот alina » Вто Яну 10, 2017 10:02 pm

bpetrova написа:Някой притежава ли Magnolia denudata Yulan? Намерих една на Бг-пазара, но имам Magnolia denudata Double Diamond и се чудя дали всъщност не са една и съща... :hmmm:
Ако някой има първата, нека сподели впечатления по желание! :daaa:
Май, си права: едно и също.Magnolia denudata 'Double Diamond'
Yulan-Magnolie

botanisch: Magnolia denudata 'Double Diamond'
deutsch: Yulan-Magnolie 'Double Diamond'
https://www.praskac.at/yulan-magnolie/m ... le-diamond
Аватар
alina
Баш кафе майстор

Мнениеот bpetrova » Чет Яну 12, 2017 9:33 pm

Прехвърлям тук отговора си за най-надеждни разсадници, от които можем да си вземам магнолии.
Аз имам 24-25 сорта магнолии, всички купувани от тук засега.
Като най-надежден разсадник препоръчвам Про Плантс. От тях имам 3 магнолии с тенденция за поне още 3-4.
Тези три сорта са Cleopatra, Satisfaction и Lennei Alba. Cleopatra беше 2.20м на цена 72лв, когато я взех. В момента има 20-на пъпки и да се надяваме, че няма да измръзнат и ще покажа снимков материал. Останалите бяха по 31лв на 1.50-1.60м. Те имат по няколко пъпки, но съм доволна и от цената, и от вида им.
Про Плантс ще предлагат Black Tulip, но не знам за други сортове, защото очаквам да ми пратят сортов лист.
bpetrova
Виенско кафе

Мнениеот Тутти » Пет Яну 13, 2017 2:32 am

Моите магнолии са също от Про Плантс,единадесет броя,но като сортове са четири.Нямам загуба на нито една,обаче всичко садя директно в градината през пролетта.И Black Tulip насадих миналата година,пролетта имаше пет цвята,сега е отрупана с много пъпки,порасна.И цените са прилични,и растенията са жизнени.
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

ПредишнаСледваща

Назад към Градински цветя и растения