Лавандула / Lavandula

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от libra »

Да,това е идея,благодаря!
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от Силвия »

Аз имам една, дето расте като пощуряла... и естествено е на едно от възможно най-неподходящите места :evil:
Когато я засадих през 2014 изглеждаше така:

Изображение

Сега е така и продължава :shock: Около нея има лалета, нарциси и вече не помня още какво - всичко е отдолу :lol:
Никога не съм я рязала, с изключение на клонките с цвета с целите дръжки (последното е цитат от поста на Либрето), от които си правя букети.

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от libra »

Ами ,някои са си големи.Твоята е някой засукан сорт,защото забелязвам,че цветоносът е дълъг и във формата на копие.Аз купих такава/не по големина!/ с тъмнолилав цветонос ,оприличих я на Phenomenal.Твоята светла ли е?
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от Силвия »

Уф, търся снимка когато е разцъфтяла, но в момента не мога да намеря. По-скоро е светла според мен.. не знам доколко е засукана, купувала съм я от някакъв цветарски магазин, даже не помня кой, и естествено не знам сорт :oops:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от mimivd »

Страхотна туфа е спанала ,Силвия!Явно сорта е по-засукан,както казва Либра.Моята майка има в градината една,която изобщо не пипа и в момента е едно петно около 1 квадрат
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от tili »

Благодаря за инфото, Мими! Ще опитам и по двата начина. Сеенето в градината ме устройва :)
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от mimivd »

:daaa:
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от maiakt »

Здравейте,като начинаещ градинар искам да задам един сигурно тъп въпрос относно лавандулата.Наумила съм си да направя една леха с лавандула по дължината на една пътека.С разсад едва ли ще се справя,а разстоянието е голямо. Гледам,че има доста обяви за разсад на лавандула и се чудя дали ще се получи,ако си купя например 100-150 коренчета сега и ги засадя ? Бих се радвала на съвети - ще стане ли, какъв сорт да търся и ако някой може да ми препоръча от къде да ги купя. :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от libra »

Вземали сме от института в Казанлък-бяха три сорта ,по 12 ст .над 200 бр.Тия бройки да не те плашат,наместват си се без проблем в градината.
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от maiakt »

Благодаря! Какво разстояние да предвидя между коренчетата,за да сметна колко ориентировъчно да си поръчам ?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”