Dracula/Дракула, Студенолюбиви орхидеи sub Pleurothallidinae

Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Dracula/Дракула, Студенолюбиви орхидеи sub Pleurothallidinae

Мнение от dimitar »

Нямате такава тема във вашия/наш форум за този род орхидеи, та наред с наскомоядния форум и тук да отворя такава.
Днес сутринта ме зарадва единия от трите цветоноса на Dracula decussata syn.niesseniae , на който двата цвята се бяха отворили почти напълно.
Труден за отглеждане вид орхидеи от sub Pleurothallidinae , дори хора с многогодишен опит с други видове биха имали проблеми с този род, ако не разполагат с нужните условия.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Скоро ще ъпдейтна темата и с цвят на Dracula pholeodytes :

Изображение

Надявам се харесвате този вид орхидеи :dovolen:
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Dracula decussata - Дракула декусата

Мнение от dimitar »

Ъпдейт на съцветието на Dracula pholeodytes.

Изображение

Изображение

Изображение

Следващия ъпдейт ще е при пълно отваряне на цвета. :dovolen:
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Dracula pholeodytes

Мнение от dimitar »

Dracula pholeodytes, труден за отглеждане епифит. Взикскателен представител на подвид Pleurothallidinae.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Повече снимки Тук

Ако Равик, счете, че темата е за сливане с темата за Dracula decussata, нека го направи, моля!
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Dracula pholeodytes

Мнение от lila »

ХА! Това не съм го видяла - ееееееееееее Митко :tzvetentze: майстор си голям, честито :tzvetentze: което ми напомня нещо обещано :D
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Dracula pholeodytes

Мнение от dimitar »

Благодаря, Лиле. :tzvetentze: В интерес на истината, орхидеите не са проблем за отглеждане под моите условия. Повечето споделят почти същите условия, както някои насекомоядните растения. Те са ми слабост както знаеш, но орхидеи отглеждам заради жена ми. :oops:
На път са да цъфнат Dracula chiroptera и Dracula erythrochaete и до няколко седмици ще има снимки. :dovolen:
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Dracula/Дракула, Студенолюбиви орхидеи sub Pleurothallid

Мнение от dimitar »

След като прецъфтя, Dracula pholeodytes реши отново да цъфти и то от същия цветонос :tzvetoman:

Изображение

Изображение
denitsavm

Re: Dracula/Дракула, Студенолюбиви орхидеи sub Pleurothallid

Мнение от denitsavm »

Ехаа :ieeee: А иначе ми прилича на екзотична и депресирана маймунка :oops: , много тъжно "лице" има :angel2:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Dracula pholeodytes

Мнение от lila »

Митко, покажи я тази оранжерия - сигурно не е едно помещение, за да успееш да осигуряваш условия при всякакви изисквания :nod:
Жена ти ли е случила на мъж или ти си случил на жена - не знам; но щом цветята цъфтят, значи има щастие :tzvetentze:
dimitar написа:Благодаря, Лиле. :tzvetentze: В интерес на истината, орхидеите не са проблем за отглеждане под моите условия. Повечето споделят почти същите условия, както някои насекомоядните растения. Те са ми слабост както знаеш, но орхидеи отглеждам заради жена ми. :oops:
На път са да цъфнат Dracula chiroptera и Dracula erythrochaete и до няколко седмици ще има снимки. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”