Орхидеи бебета

Публикувай отговор
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Орхидеи бебета

Мнение от lila »

:shock: Троян, както чуваме, е район с висока раждаемост :D
Значи на растението му е добре и се развива чудесно :sflower: Това дендробиумче като какво е етикетирано? И какъв му е субстрата?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11809
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Орхидеи бебета

Мнение от johnstalker »

lila написа::shock: Троян, както чуваме, е район с висока раждаемост :D
Значи на растението му е добре и се развива чудесно :sflower: Това дендробиумче като какво е етикетирано? И какъв му е субстрата?
Име: NoName
Субстрат: Топка сфагнум около корените и дребни корици. Средни кори има най-отгоре за аранжироФка :) :D
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Орхидеи бебета

Мнение от libra »

Почудух се от какво е зеленясало,ама явно е му е добре.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Орхидеи бебета

Мнение от lila »

Е, станахме двама любителите на сфагнума :dovolen: Явно си му хванал цаката на поливането, пък и на другите техники :wink: щом се множи :lol: На колко време смяташ да сменяш сфагнума? При мен на около година иска подмяна?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11809
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Орхидеи бебета

Мнение от johnstalker »

lila написа:Е, станахме двама любителите на сфагнума :dovolen: Явно си му хванал цаката на поливането, пък и на другите техники :wink: щом се множи :lol: На колко време смяташ да сменяш сфагнума? При мен на около година иска подмяна?
Предполагам, след година ще го преместя в дребни кори и сфагнум. :) Нема да си хабим сухиот сфагнум я! :)
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Орхидеи бебета

Мнение от EliD »

Да кача снимки на бъдещото поколение. Родители сме аз и Лила :D Снимките не са много х,бави, защото са от телефон. Изображение Това е миниатюрно бебе Бари Ода ИзображениеБебе Аполон ИзображениеТака отглеждам бебетата. Повече инфо за дендитата можете да получите от другия родител - Лила :D А на нея :gush: :tzeluvka:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Орхидеи бебета

Мнение от lila »

Ели, благодаря, че намери време - знам че имаш друг ангажимент :nod: За Бери Одата да питам - има ли корени и колко са големи? А другите бебета ? И няма нищо, че снимките са с телефон :nod:
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Орхидеи бебета

Мнение от EliD »

lila написа:Ели, благодаря, че намери време - знам че имаш друг ангажимент :nod: За Бери Одата да питам - има ли корени и колко са големи? А другите бебета ? И няма нищо, че снимките са с телефон :nod:
Няма коренчета Бари, той е много мъничак. Бебе Аполон прави първо коренче :daaa: За сега са само тези две бебенца. Не знам може би заради студа се развиват по-бавничко, но аз им се радвам много.Бебе Бари леко ме притеснява, защото е поомекнало и незнам дали ще го бъде, но ще чакам.
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Орхидеи бебета

Мнение от EliD »

Изображение Бебе Аполон продължава да расте. Скоро ще има и братчета и сестричета :D
Аватар
liljana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1128
Регистриран на: Фев 5, '10, 11:46
Местоположение: Пловдив

Re: Орхидеи бебета

Мнение от liljana »

Браво на Аполончо :daaa: :gush:
http://liljana.snimka.bg/flowers/orhi-v ... 8.30411789" onclick="window.open(this.href);return false;
Не можеш да състариш мисълта. Можеш да състариш само формата.
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”