Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от johnstalker »

Някой ми беше споменал, че тук имало специалисти и по орхидеите, вярно ли е? Къде са? :hihihi:
ХАйде сеха милички, споделете тук само личен опит, не копи пейст от нет-а. Какво и как сте постигнали при размножаването на 'орките'. Или всички тук само купувате и съсипвате после растенията? :twisted: :hihihi: :hihihi:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от nel4o »

Гледай си работата :hihihi: Лично аз не съм се и опитвала да ги размножавам. Виж опитах да уморя три от тях (фаленопсиси), та те от зор взеха, че стръскаха по едно бебе. На аскоцендата бебето се появи незнайно как. Може би в следствие на друсане с хормони :hmmm:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от johnstalker »

johnstalker написа:Преди два месеца, под вещото ръководство на Лила-та, заложих в едно малко акварЮмче във сфагнум две 'пръчки' от един загиващ дендробиум-фаленопсис.. и ето какво забелязах днес :) :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Изображение

Изображение
Ето аз умишлено го направих. Браво на мен. Сега съм нярязал един цветонос от фалче за проба също. :stiskam:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от lila »

Цветоносите на фалчетата не са краставица Джони Сталкер :hihihi: за различните видове е различно :hihihi:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от johnstalker »

lila написа:Цветоносите на фалчетата не са краставица Джони Сталкер :hihihi: за различните видове е различно :hihihi:
АМи така става, правиш каквото ти дойде на акъла, след като си заобиколен от орхидеени величия, дека само снимки вадат и никакви техники за размножаване не споделят (или незнаят).

Всъщност преди време четох във Flowersnet.info за размножаване на фалчета, като се използват прецъфтели цветоноси, които при подходящи условия правят бебета (кейки) и дават начало на жУвот на ново растение.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от lila »

Нещо като да ашладисаш цветонос на ... хибискус примерно :lol: Само белите афродити (и то не всички) са склонни в мноооого редки случаи. Общия случай е ... нищо насреща :nod:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от evita »

Така стават кейките при фалчетата,от стари цветоноси.До колкото си спомням за целта е необходима много висока въздушна влажност и високи темперетури -над 28 -30 градуса.Може да стане в аквариум.Ботанчо беше правил такива упражнения-стар цветонос в аквариум,даже накиснат целия във вода.
Аз пък правих паста от ланолин и противозачатъчни,пак някой беше пуснал мухата,мазах,мазах и нищо.Сега само им се радвам като цъфтят,не се стремя да ги размножавам.
Някои орхита,фалчета са предразположени към правене на кейки-Phal .Pulchra ,както и обикновените бели хибриди :nod: .
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от johnstalker »

lila написа:Нещо като да ашладисаш цветонос на ... хибискус примерно :lol: Само белите афродити (и то не всички) са склонни в мноооого редки случаи. Общия случай е ... нищо насреща :nod:
Ти бегай в банята и си прасни един душ, не ми опонирай тук, ако нема какво да кажеш по темата! :hihihi:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от lila »

Тая паста с противозачатъчните :lol: не знам кой пусна мухата :lol: Има такава специална - Keiki-Boost. :nod:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Размножаване на орхидеи. Начини и техники.

Мнение от evita »

Има ,ама не успях да се докопам до фабричното,та правих разни химии :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”