Кливия (Clivia)

Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Кливия (Clivia)

Мнение от Виола »

Днес ми подариха страхотна Кливия :mrgreen: Само дето не знам как се гледа :hmmm:
Изображение
Аватар
Майкъл
Виенско кафе
Мнения: 387
Регистриран на: Мар 15, '10, 12:58
Местоположение: Несебър - Пловдив

Re: Кливия

Мнение от Майкъл »

щом аз съм я имал значи се гледа лесно :mrgreen:
"Хората се делят на три групи - тези, които са живи, тези които са мъртви и тези, които са на море" - Аристотел
0888/70-58-74
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Кливия

Мнение от Виола »

Тъкмо търсех информация за нея из нета, надявам се да й угодя :stiskam: :D
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Кливия

Мнение от Galq 03 »

Вили, много е лесна. Имам я от години, всяка пролет цъфти. Единственото изискване е да има период на покой/дори не съм я наторявала/. От късна есен, до началото на пролетта я държа в стълбището, на хладно и светло място без да въртя и местя саксията. Поливките са съвсем минимални в периода на покой.След като забележа ,че се е събудила, прибирам на топло и светло и започвам поливките. Сега е напъпила и до края на месеца очаквам цвят. Дано съм ти била полезна.
това е снимка от 2008г
Изображение
а тази от миналата пролет:
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Кливия

Мнение от Виола »

Лелеее, Гале, колко е красива твоята! :o Страхотна е! Благодаря ти много за информацията! :tzeluvka:
denitsavm

Re: Кливия

Мнение от denitsavm »

И тук да се похваля с моята:

Изображение
Изображение

Цветът е като крем ванилия. А иначе е огромна, за сравнение на първата снимка се вижда и нормалната ми кливия, която не цъфти обаче :(
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Кливия

Мнение от vili60 »

През зимата преспиват ли се?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Кливия

Мнение от johnstalker »

Като амарилисите.. :)
denitsavm

Re: Кливия

Мнение от denitsavm »

Е не точно като амарилисите - на хладно и светло, без поливане. Не им падат листата, ако много се спаружат, ще трябва мъничко вода. Не било хубаво да се мести и върти саксията. Хладно в случая значи 10-15 градуса. Ако се налага пресаждане - след цъфтежа.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Кливия

Мнение от dobis »

дръжте ги до последно навън , сега трябва да са в есенния си растеж , с вторите листа, само постепенно намалявайте водата...прибиране преди замръзите , в последния момент , може да ги изтеглите някъде на по закътано да не ги журне сланата...и вътре на студено , където не гори печка , при кактусите, по възможност на светло. Вода според саксията , ако е голяма , може и без хич , ако е малка , съвсем малко един два пъти , за корените...през февруари от нищото тръгват новите листа и цветоноса сред тях ...тогава поливате , ама не оливате и някъде по остъклените , пак да им е хладничко. Ако ще зимуват на остъклена , пак умната с водата. Дворска китка по средиземноморските страни е, това да ви води като условия за зимата. Който се справя с камелиите , кливията до тях , само с водата по- малко. Камелиите хранят външни пъпки, на тези пъпките дремят някъде навътре ...
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”