юка - подрязване как

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

юка - подрязване как

Мнение от vodo-leika »

Сигурна съм, че има такава тема, но през търсачката не ми излиза нищо, което е абсурд!
Та - проблемът е следният - палма, юка, подарък от първо гадже, вече опира в тавана и преди малко едва не си набодох окото на едно от листата. Пресадих я в огромна саксия, но нещо не й е кеф. Накратко - трябва да я орежа, защото просто не се побира вече и се опасявам някой да не се набоде. Как да го направя, мога ли просто да й срежа клоните до разклонението? Помагайте, че не искам да я убия, мила ми е :dovolen: .
Ей я и нея Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: юка - подрязване как

Мнение от ida_ili64 »

Водолейче, режеш съвсем нормално, в зависимост колко високо искаш да ти остане стеблото. Аз бих рязала на три различни височини, като най- малкия отрязък да не е по- малко от педя. Това, което си отрязала, забоди странично в саксията, скоро ще имаш нови юки, а отрязнаите клони ще избият нови леторасти и така ще ти се разклони короната на юката. По същия начин си подрязвам и драцените. Успех!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: юка - подрязване как

Мнение от vodo-leika »

Много благдарям Иде! :gush: Мен все ме е страх, че ако остане без листа ще загине... :oops:
Оюе веднъж мерси, още утре ще я подрежа, както казваш! :liubov2:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: юка - подрязване как

Мнение от Бобсъна »

Този вид форум не може да търси по трибуквени(или по малко) думи!Затова и не ви излиза нищо по търсене "юка".
Биологически погледнато Юката не е палма
Режете смело!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”