Кала

Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Кала

Мнение от bibi »

Аууу,страхотна кала!А това за обелките и аз ще го пробвам.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Кала

Мнение от dancheto »

Моя позната отглежда бялата обикновена навън от много години! Аз я имам, но при мен е в саксия и тази година още на съм видяла цвят, а другият ми вид 'Green Goddess' има вече цвят, но не е съвсем отворен.......цъфти ми за първа година, вече за втори път я поръчвам, но накрая успях да си я завъдя! А от другите видове цветните, имам от тъмния цвят мисля че беше лилава, тя едва сега започва да се показва над пръстта....
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
Elatior
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Кала

Мнение от Elatior »

Натали-Я,прекрасна е! :shock: :dovolen: Много здраво и красиво и здраво растение си отгледала!
Да те радва много ! :liubov:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Кала

Мнение от greeneyed »

Бялата ми кала е навън, цъфти всяка година. Всички цветни от поръчки се опитах да ги науча да се оправят зимата навън, сега имам само бяла. :lol:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Кала

Мнение от Тутти »

Натали-Я написа:Моята любимка-кала. Гледам я вече 15 години. Висока е 1 метър. За да толкова голяма и за цъфти със по два и три цвята използувам един стар трик-
нарязвам обелките от 2 банана и ги поставям на дъното на саксията. Правя това всяка есен.

Ще се радвам, ако има форумчани, които да отглеждат този вид кала в градинските условия и да си споделят опита си.
Натали-Я,
Моля те,кажи каква е ролята на обелката от банан?Много красива кала имаш,огромна е.Аз съм я отглеждала и навън в градината на сянка и влага,много добре беше,но около нея имаше две аукуби,за които предвиждането беше да не растат толкова.Когато двете аукуби я захлупиха,я преместих в зимната градина,където много порасна.Ето я и нея:

Изображение
Това е снимка от зимата,сега е по-свежа с нови листа и много цвят,но нямам на разположение снимка.
Впечатлението ми е,че много лесно се гледа навън в градина,просто не й намерих друго място,за да я настаня.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Кала

Мнение от къщичка »

А като е така нацъфтяла, усеща ли се около нея силен аромат?
Аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Юни 22, '11, 10:51
Местоположение: Сливен

Re: Кала

Мнение от PPetrova »

Моята е взета от гората около Котел преди повече от 10 години.До 2013 цъфтеше много добре,но като отиваше на терасата през април.Сега не цъфти - ни вътре, ни вън.Подхранвам с Хортигроу.
Аватар
victory
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Яну 22, '10, 23:49
Местоположение: Костинброд

Re: Кала

Мнение от victory »

Здравейте и от мен , поздравявам всички момичета с постигнатите резултати. Качшам снимка на моята черна кала миналата година на двора
Изображение Изображение
http://victoryas.snimka.bg/?profile,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Кала

Мнение от dancheto »

Ето и цвета на моята кала 'Green Goddess' Изображение
още не е отворил напълно, но долната половина е бяла, а горната е зелена. Снимката е направена привечер и затова е толкова тъмна...
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Кала

Мнение от greeneyed »

Натали-Я написа:
greeneyed написа: Правилно ли разбирам, че цветните, където ги наричат мини-кали, не можаха да издържат теста на издържливост през зимните условия? Спрямо гугъл калата не обича температурите под -10. Но ако ще ги зазимяваме с една-две лопати оборска тор отгоре, дали ще издържат?
Правилно разбираш, Натали, няма никой на това място. :snif: Зимите са различни, но все пак се случват големи минуси и то за продължително време. Едната кала беше Пикаса, другите съм забравила кои са.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”