Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribunda

Публикувай отговор
Аватар
Sessil79
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Фев 1, '11, 13:00
Местоположение: гр.София

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от Sessil79 »

Здравейте отново, срам не срам-отново опрях до вас :oops:
Вчера забелязах, че листата на единия леторасъл, който растеше като луд са омекнали, самият той е като увехнал. Засега е само той, обаче се притесних да не би да да започва да гине. Защото беше мн.силен и изведнъж се скапа. В тези жеги поливах всеки ден по малко в чинийката, не съм прекалила, нали? Няколко дена по-рано в опита си да увия друг израстък, той се счупи, но не вярвам това да има някаква връзка.... Вие как мислите?
Смятам да го пресаждам, защото саксията е малка за толкова зелена маса, обаче исках да ви питам още нещо. Специални саксии ли си купувате (и откъде), в смисъл моята, с която го купих, отстрани има едни дупчици, в които влиза телта, около която е увит. А пък в домашните потреби не съм виждала такива. Или просто забивате телчето в почвата?
Когато пресаждате, разплитате ли го, за да го навиете във вече по-широката саксия? На мен ми се струва мисия невъзможна.
Съжалявам, че пак досаждам с моите терзания, ама около мен няма някой по-запален и разбиращ цветар :nod:
Хубаво денче от мен :tzvetoman:
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от svetla06 »

Аз моя го поливам всеки ден, с половин литър поне. Е, в голяма саксия е и растението е голямо. Погледни и за гадове по листата. :nod: Добере е от време на време да ториш. Счупеното няма връзка.
Слагам нова тел, по-дебела, и направо я забивам. Не разплитам - ще се изпочупи. Забивам максимално дълбоко новата тел и слагам в средата пръчка - ако е възможно - към която я завързвам.
mario67
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Юни 2, '12, 15:18

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от mario67 »

Здравейте! Имам проблем,моля за помощ?! Как да го вкореня това проклето растение...? Сто пъти се опитвах и все нестава и нестава. Топих резниците във вода,във специален вкоренител и не и не... Постои някой и друг ден и после пожълтява .
Аватар
Sessil79
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Фев 1, '11, 13:00
Местоположение: гр.София

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от Sessil79 »

Благодаря ти, svetla06. Би ли ти представлявало трудност да качиш снимка, защото някак си не си представям това с връзването и с добавянето на още тел. Явно нямам въображение...
Много ти благодаря за бързата реакция и този път.
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от svetla06 »

mario67, проклетото растение се вкоренява лесно в малка чашка, торфен субстрат и найлонова торбичка през март-април. :nod: :daaa:
Sessil79, до ден-два ще сеопитам :nod: .
Аватар
Sessil79
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Фев 1, '11, 13:00
Местоположение: гр.София

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от Sessil79 »

Голяяяямо благодаря предварително :tzvetentze:
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от Bi_ »

На моят хубостник пък му окапаха пъпките-явно му е много жега
За вкореняването потвърждавам-за 2-3 седмици през пролетта и 2-3 месеца през зимата в торф и под буркан се вкоренява на 100%.Имам резник във вода вече към 2 месеца,но нито гние,нито се вкоренява
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от svetla06 »

Sessil79, ето какво можах да направя. Това е размазаната снимка на моето растение - извинявам се за качеството :oops:
Изображение
Дори и да беше ясна, обаче, пак нямаше да се види нищо. Затова по бързата процедура драснах това, дано да е по-ясно. Ако трябва да пиша кое какво е? :hmmm:
Изображение
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от Bi_ »

:potekoha: лелеееее,този чорлавия хич ли не го подстригваш.Моят го клъцкам редовно,дали затова не ще да цъфти.Тази година не го изнесох на терасата и е като твоя-пред южен прозорец.Първите пъпки не можаха да се разтворят напълно и опадаха,а нови няма
Аватар
Sessil79
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Фев 1, '11, 13:00
Местоположение: гр.София

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от Sessil79 »

Леле, Светле, страшна си! Не си ме забравила...
От рисунката всичко ми стана ясно, а твоят Стефчо е много симпатичен рошко. Ще следвам съветите ти и дано и аз се някой ден се похваля с такъв успех.
И ако това е драскането набързо, си представям какво би сътворила, ако имаше време. Отново много ти благодаря! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”