Бонсай

Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Бонсай

Мнение от ida_ili64 »

Аз те взех за Тарзан ;) -смени си пола в панела...
Ами щом си на ясно,значи ще трябва да се справиш !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Бонсай

Мнение от subversive »

Вярно, че не съм го сменила.. Хаха не знаех, че има опция за пола "не съм сигурен" :D
Тарзанка съм :D
Ива
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Май 30, '11, 15:02

Re: Бонсай

Мнение от Ива »

Изображение

Преди десетина години реших да си направя бонсай.Погледах, почетох и отрязах три клонки от бенджамина, сплетох ги на плитка, пуснаха корени, засадих в малка саксийка, на 2 год. сменях пръстта, подрязвах дребните корени, и обратно в същата саксия...след третата процедура вече нямаше място???,корените бяха дебели колкото мъжки палец, и реших , че е време да заеме място в прилична саксийка.Ще направя актуални снимки тази е от преди 3год.
ralichka
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Мар 12, '12, 22:07
Местоположение: Шумен

БОНСАЙ

Мнение от ralichka »

Привет на всички в този прекрасен форум, които се интересуват и отглеждат бонсаи. Наскоро ми подариха един чудесен екземплр Зелкова - Японски бряст. Искам да се похмаля с малкото си дръвче и да го покажа, а ако има някой който може да ми каже какви грижи трябва да полагам за него и трябва ли да го пресадя в друга саксия ще съм много благодарна Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Станислав
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Май 25, '16, 08:30

Re: Бонсай

Мнение от Станислав »

Нека малко да раздвижа темата. Ето го и моя:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Подариха ми го преди един месец. Беше с доста по- малки листа, а и не цъфтеше. Тези трите разклонения които се виждат на последната снимка ги нямаше ... пораснаха за един месец :hmmm:
Прочетох доста за този вид - Carmona и това което разбрах е че е доста капризен и труден за отглеждане, но мисля че за сега върви добре :ieeemyzh: щом започна и да цъфти!!!
Иска много светлина и влага. Поливам го всеки ден умерено, но напоследък в по - топлите дни май иска повечко .... доста вода пие!!! Не е пресаждан засега, чакам го да прецъфти и мисля тогава да свърша тази работа. Единственото което направих до момента е че покрих дъното на саксията със Зеолит!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”