Гардения (Gardenia)

Публикувай отговор
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: Гардения

Мнение от kiss4ety »

Е на мен ми кажи как го правих при мен не става :(
dal

Re: Гардения

Мнение от dal »

по магазинчетата са по 3-5-7 лв -кутия цигарки , гардении , азалеи , да , малки но с корени , а нерядко и цъфнали даже :?:
каква е логиката да се мъчите , или пак пустата тръпка да киснеш клони и да продължаваш да нямаш растението , дето все не мога да я разбера
честно казано вкореняването на гардения , азалия , камелия , рододендрон , дипланденията айде тя по скъпа и по ги няма - ок , направо ми изглежда като упражнение за луди
при индийските люляци, с които се мъчим с резници търсим да размножим цвят
при камелията -навярно има смисъл ако намериш сорт да търпи студ 6 зона /има такива / - и да искаш гарантирано растение с издръжливост на студ , а и са по скъпи , въпреки че не познавам в бг сайбия на камелия да не му капе кръв от сърцето като ви реже резник , да се упражнявате за тръпката ви , нали :D
при рододендрон и азалия усилията ви са идиотски , щото растат на много малко места на практика -дори да го вкорениш тъй или иначе вероятността да се гърчи и да загине е над 90 % по едни или други причини - липса кисело влага у въздуха подходящо засенчване прохлада , надморска височина и така
обаче гардениите са само бели , каквото и да правиш 8 зона -бяло , това е !
е на това що му вкоренавате резници? :shock:
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: Гардения

Мнение от kiss4ety »

Еми да ти кажа аз преди седмица обиколих всички магазини за цветя да търся гарденията и всички ми викаха чак на пролет. И тогава ми дадоха резник ама днеска ставам да си правя кафенцето и гледам гътна се опадаха и всички листа остана голо стъбло :cry: Еми какво да правя ще си търся друго :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Гардения

Мнение от Зари »

dal написа:... каквото и да правиш 8 зона -бяло , това е !
Обаче само как ухае! (рима да има) :ieeee:
kiss4ety написа:... и гледам гътна се опадаха и всички листа остана голо стъбло :cry: Еми какво да правя ще си търся друго :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Листа не ти трябват. Стъбълцето ако започне да съхне, тогава мяташ на боклука.
denitsavm

Re: Гардения

Мнение от denitsavm »

kiss4ety написа:Еми да ти кажа аз преди седмица обиколих всички магазини за цветя да търся гарденията и всички ми викаха чак на пролет. И тогава ми дадоха резник ама днеска ставам да си правя кафенцето и гледам гътна се опадаха и всички листа остана голо стъбло :cry: Еми какво да правя ще си търся друго :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ами на пазара Д. Петков има почти винаги :hmmm:
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Гардения

Мнение от didkec »

Днес се се пребрах с тази красавица, цлеия хол мирише на Гардения :D . До сега съм уморила 2 броя, а дано третия да издържи на фронта :daaa:
Изображение
Изображение
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Гардения

Мнение от emi »

Аз малко - от вратата за краката :mrgreen: , ама ще ви кажа( покажа), че не е толкова трудоемко да отглеждаш гардения. Тази ми беше подарък за раждането на малката ми дъщеря, значи е на 8 години. Изображение Тази година цъвти за втори път. Много ѝ се радваме и едва тази седмица си я прибрах вътре.
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Гардения

Мнение от didkec »

Еми, страхотна е Гарденията и колко е голяма само, браво! Сподели как я гледаш :dovolen: ?
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Гардения

Мнение от emi »

Според мен( а и не само аз мисля така) между определени хора и определени цветя има поносимост. Конкретно за гарденията ще кажа, че най-важното може би е да се полива с дъждовна вода. Пресаждам я в пръст, която аз си приготвям от боровата горичка.Зимата си изкарва в града, срещу радиатора, че там е най-светло, а лятото отива на село под вистерията. Е те така. Досега не ми се е случвало да не цъфти или да капризничи по един или друг повод. За мен е много по-трудно да отгледам сентполии , например , отколкото гардении и азалии. :angelche:
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Гардения

Мнение от emi »

Изображение тука са две цветленца едно под друго :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”