всякакви китки :)

dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: всякакви китки :)

Мнение от dobis »

Не бе , това е на официалната пътека по която минава бабето с една количка и съм бясна че е цял метър и кусур празно място . Ако беше малко по-внимателна , щяха да са 4 реда саксиите , не само два , на мен и 50 см ми стигат :lol: :lol: Тубите отзад са пълни с вода за рибките , а чешмата ако падне , ще стори много добра работа , че ще бъде преместена да не се пречка :hihihi:
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от didak »

Моля за съвет - какво би било подходящо за засечен ъгъл, срещу врата, стая с южно изложение, до 30-тина литра саксия?

Изображение
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: всякакви китки :)

Мнение от bistreto »

didak написа:Моля за съвет - какво би било подходящо за засечен ъгъл, срещу врата, стая с южно изложение, до 30-тина литра саксия?
Didak, ако стаята е с южно изложение и смяташ да слагаш цвете срещу вратата, то няма ли да е с "гръб" към светлината? Ако го сложиш по такъв начин листата сами ще почнат да се обръщат към прозореца и само ще го мъчиш растението. Като казваш "засенчен" - има ли достъп на светлина / не говоря за слънчево греене, а за светлина/, защото ако е светло, макар и без пряка светлина можеш да си вземеш един фикус бенджамин - или съвсем зелен или от тези с пръсканите листа. Това растение е много лесно за отглеждане, можеш да му оплиташ стъблото в каквато форма прецениш. В 30 литра ще те радва 3-4 години, после ще стане по-голямо и ако нямаш място можеш да си отрежеш клонки да ги натопиш вода и посадиш след като пусне коренчета - лесно се прихваща, а голямото да изнесеш на стълбите на блока или да подариш на някоя детска градина :) Тук във форума има много по-специалисти от мен и могат да ти дадат други идеи - дано видят това питане :stiskam:
"Същественото е невидимо за очите ..."
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от didak »

Стаята е южна, но светлината е от към телевизора, т.е. около метър е съвсем в сянка. В същото време ме притеснява и влиянието на близкостоящата врата. Дали въобще има твар подходяща за такъв микроклимът :hmmm:
denitsavm

Re: всякакви китки :)

Мнение от denitsavm »

ZZ - замиокулкас Изображение това растение издържа всичко, расте добре и на сянка и на течение и без вода :D Освен това аз лично го намирам за много хубаво
Аватар
marta
Кафе с мляко
Мнения: 277
Регистриран на: Апр 26, '11, 20:48
Местоположение: София

Re: всякакви китки :)

Мнение от marta »

Всякакъв фикус би седял и красиво, и устойчиво, и няма да създава проблеми.
Аз бих препоръчала лирата или бенджамин.
Изображение
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: всякакви китки :)

Мнение от al.yank »

Лирата със сигурност няма да хареса сенчесто място.Бенджамин-вероятно добре би вирял,но те са чуствителни на течение..
Замиокулкас е много добро решение.Също и композиция от сансевиери в красива керамична саксия.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 522
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 75 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от qn4eto »

Някой гледа ли юстиция /или още якобиния/? Подариха ми я с 2 разцъфнали цвята и 1 пъпка. Двата цвята прецъфтяха, сега разцъфва третия, но имам въпрос. Да махна ли прецъфтелите? Знам, че инстинкта за продължение на рода е причина много енергия да се насочва за образуване на плод и семена, но аз нямам такива планове. Искам да расте, хубавее и цъфти. Затова питам - трябва ли да се отстраняват прецъфтелите цветове като при много други цветя?
denitsavm

Re: всякакви китки :)

Мнение от denitsavm »

Да :nod: Всичко, от което не очакваш семена изисква да премахваш прецъфтелите цветове :dovolen:
Аватар
mihaela123
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Авг 16, '15, 18:28
Местоположение: Shumen

Re: всякакви китки :)

Мнение от mihaela123 »

Имам портокалово дръвче, но нещо не върви добре, може ли да ме посъветвате?
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”