Спатифилум (Spathiphyllum)

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Спатифилум (Spathiphyllum)

Мнение от vodo-leika »

Защо си нямаме тема за тях? Супер некапризно растение, поне за мен. Колкото по на тясно, по-сухо и по-далече от слънце, толкова по-добре! :D
Изображение
Изображение
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: спатифилум

Мнение от ZAPLESKA »

това със сухотата :hmmm:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: спатифилум

Мнение от stela75 »

моят пък е на шарена сянка - друго място за него няма
в голяма саксия е - тогава нямах друга
поливам го всеки ден - защото е под сакъзите ми и се полива автоматично...
Така че съм изключение от всички правила май............но пък е жив..........още
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: спатифилум

Мнение от Satori »

О, залагам твърдо /от опит и наблюдения/, че обича слънце :nod:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: спатифилум

Мнение от ZAPLESKA »

доколкото знам е силно влаголюбив и обожава да се къпе, моя всяка сутрин го пръскам с вода на мъгла и много ме радва иначе провесва листа и изглежда много смачкано
сатори как издържа на слънце, ама директно ли без шарена сянка :hmmm:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: спатифилум

Мнение от danielka_y »

При мен пък никак не върви.
1-во беше на шарена сянка (на вън) с поливане почти всеки ден - избуя само на листна маса, много бързо напълни саксията, излязаха 2 цвята зелени, а не бели
След това прочетох, че трябва да е на сянка иначе изкарва зелени цветове, и го прибрах в къщи - и спря да вади цветове и листа.
После го разсадих, като прочетох някъде, че трябва да се разделя коренището за да му хлабаво около вратлето иначе няма да израстват големи, хубави цветоноси с бели цветове, и да е на светло, но не пряка светлина... в момента имам една саксийка в къщи тикнато в един ъгъл, където няма достъп до светлина, а и самата стая не е и много светла, друга саксийка е отвън на шарена сянка, и трета на прозорец със западно изложение ... ми нито едно не върви като хората :snif: или линеят почти листа не вадят, или вадят листа а цвят не :hmmmmmm:
Изображение
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: спатифилум

Мнение от ZAPLESKA »

моя се пукаше от цъфтеж преди да го пресадя, когато му е широко расте на листа докато запълни саксииката и после от всяко коренче излиза по един цвят,
а в оборване на мойта теория брат ми си гледа неговия върху паве/от улицата/ в гърне някакво, полива го от дъжд на вятър и неговия ще умре от цвят /къде е иконката за завист/, а да и го тори с фасове и бира ... от време на време и вино ... :shock: ...та май си вирее всякак според колко се обича със стопанина :liubov:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: спатифилум

Мнение от paju4eto_Ligla »

ZAPLESKA написа:...та май си вирее всякак според колко се обича със стопанина :liubov:
Категорично вярно :twisted:
Мен не ме обичат, освен първия ми, който уморих с преполиване и огромна саксия - ама наистина много се постарах :hmmmmmm:
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: спатифилум

Мнение от Bi_ »

paju4eto_Ligla написа:
ZAPLESKA написа:...та май си вирее всякак според колко се обича със стопанина :liubov:
Категорично вярно :twisted:
Мен не ме обичат, освен първия ми, който уморих с преполиване и огромна саксия - ама наистина много се постарах :hmmmmmm:
И мен не ме обичат :oops: .Не знам колко съм уморила и сега пак мъча два.Угода нямат ,а толков аги харесвам
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: спатифилум

Мнение от AlexaS »

Много непритенциозна китка. На мен Ангела ми беше изпратила преди две години и половина издънчица, много мъничка, но с корени, посадих я съответно в малка саксийка и я оставих на едно от свободните места на цветарника, а то пък беше най-тъмното. На няколко пъти реабилитирах спатифилума, защото забравях да го поливам и той а-ха да се превърне в хербарий. Цъфтял е два или три пъти, но е още малък екземпляр. Обаче има здрав външен вид.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”