Kоледна звезда, поинсетия (Euphorbia pulcherrima)

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: коледна звезда

Мнение от Мария Николова »

Голем Бел Нико беше писал, бе по някое време служебно се грижил, под ръководството на специалист, за "едно петно" от 50 ли, 100 ли саксии Коледна звезда. Беше писал, че всеки ден трябвало да ги полива и се поддържали в трайно отлично състояние. /Не обсъжда торенето, сподели само за поливането./
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: коледна звезда

Мнение от dal »

Мириам написа:Дал,тези ти ли си ги отгледала до цъфтеж или сега са купени-много са красиви!
Така,аз много ги харесвам.
Преди 2-3 години взех на мама една червена,голяма за именния ден-декември.Беше обилно облистена,цялата нацъфтяла.
След като прецъфтя я оставих в покой,но не я подрязох и пресадих.На втората година я затъмнявах,но прицветниците не станаха така едри,а мънички и не всички почервеняха.Иначе лятото става чудесна,толкова много листа-като храстче.Тази година започнах да я затъмнявам,но взех да я забравям на тъмно по 2-3 дни и се отказах.Сега е в стая,където не пускаме лампа и вечер си е тъмно,но пак не и стават големи прицветниците.Това лято я подрязох малко и сложих 2 резника-хванаха се,но са мънички.
Преди 2 седмици си купих нова звезда-пак червена и продавачът ми каза,че около корена има чорапче-нещо като наелон-трябвало да се махне-случвало ли ви се е това и как да го направя!?
Забелязвам ,че на втората,третата година не са вече така красиви-клонките се вдървесяват ,не цъфтят така-дали не бъркам нещо,с нищо не торя!?

Тези ги гледах от купени четири години и накрая ги махнах защото хванаха щитовидни въшки -ми аз съм писала горе , ама ти си гледала само картинките :?:
След покупката и празничната дандания по време на която само поливаш после можеш да пробваш махане чорапчето пресаждане в нова пръст по голяма саксия , поливане , април навън ги изкарваш на светло но да не ги огрява пряко слънце - примерно моите стояха под терасата цяло лято , острижени наполовина , облистват се мощно , после октомври там четеш схемата прибираш ги на тъмно , отче наш иии чакаш коледа :daaa:
Да вкореняваш с резници ми се види налудно - започват готови растения от цена 2 лева нагоре , няма никакъв смисъл да се занимаваш с щуротии :!:

Напред има инфо достатъчно за отглеждането
Напук днес три ми подариха , няма оттърване от тях ....
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: коледна звезда

Мнение от jozefin »

Мириам написа:...
Забелязвам ,че на втората,третата година не са вече така красиви-клонките се вдървесяват ,не цъфтят така-дали не бъркам нещо,с нищо не торя!?
Няма как да спреш вдървесяването защото ... Изображение :mrgreen: .
Аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Юни 22, '11, 10:51
Местоположение: Сливен

Re: коледна звезда

Мнение от PPetrova »

ТАЗИ ГОДИНА МИ ПОДАРИХА КОЛЕДНА ЗВЕЗДА.ДОКАТО МЕ ОТКРИЯТ, НАЛИ УЖ СИ СТОЯ В КЪЩИ ДЕ, Я ПОЛИВАЛИ,ПОЛИВАЛИ ... ДОНЕСОХА МИ Я В ЦЕЛОФАН С ПАНДЕЛКА И ПОЛУЖИВА-ЛИСТА, ЦВЯТ УВИТИ НА ФУНИЙКИ.МАХНАХ ЦЕЛОФАНА И ЦВЕТЕТО ВЗЕ ДА СЕ РАЗПАДА-ЕДИНИЯ МУ РЕЗНИК НАПРАВО ОСТАНА В РЪКАТА МИ, А НАОКОЛО ЕСЕНЕН ЛИСТОПАД.НЕ МОГА ДА КАЧВАМ СНИМКИ ОЩЕ И НЕ МОГА ДА ГО ПОКАЖА.ДНЕС РАЗМЕСТВАХ ЗАРАДИ ЦВЕТЯТА И РЕШИХ ДА ГО ПРИСАДЯ,ПРОСТО ДА ГО ПРЕХВЪРЛЯ В ПО-ГОЛЯМА САКСИЯ.КАТО ГО ХВАНАХ ОТ РЪЦЕТЕ МИ ПОТЕЧЕ ВОДА,ТОРФА МЕКО КАЗАНО ДЖВАКАШЕ.СЛОЖИХ ЦВЕТЕТО В САКСИЯ НАОКОЛО СЪС СУХА ПРЪСТ.СЕГА МУ СЕ ЧУДЯ КАКВО ЩЕ ГО ПРАВЯ.ДАЖЕ ОЩЕ СИ Е С ПАНДЕЛКАТА И ИМА НЯКАКВА ПРЪЧКА ДА ГО КРЕПИ.КАКВО ДА ГО ПРАВЯ?
dal

Re: коледна звезда

Мнение от dal »

нищо , остави го до някой прозорец на светло , и изчакай няколко дена
то ще си покаже , щото така по описание никой не може даде съвет

ето една от новоподарените звезди , то няма оттърване от тях
Изображение
има няколко по малки , има и две бели .... :hmmm:
не съм сигурна че ми се гледат до догодина , впрочем
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: коледна звезда

Мнение от денси »

Това цвете го харесвам само когато цъфти .После ми изглежда едно хърбово .дръгливо и никакво .Купувам си всяка година по коледа и после в кофата ако не оцелее
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: коледна звезда

Мнение от Мириам »

Дал,благодаря за съветите-ми така правя и аз,уж така ги гледам!?
Джозефин-е да,то нали дърво ще става! ;)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: коледна звезда

Мнение от Мария Николова »

dal написа:нищо , остави го до някой прозорец на светло , и изчакай няколко дена
то ще си покаже , щото така по описание никой не може даде съвет

ето една от новоподарените звезди , то няма оттърване от тях
Изображение
има няколко по малки , има и две бели .... :hmmm:
не съм сигурна че ми се гледат до догодина , впрочем
Дал, най-ни е лесно да изберем такъв подарък, какъвто желаем за себе си. ;) :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: коледна звезда

Мнение от naa »

Аз се отказах да гледам такива "цветя"-дървета, които са с претенции да им се строи оранжерия. Ако започна да правя оранжерии, къде ще му излезе края? Пък и като си помисля какви животинки щъкат около него в родината му/доколкото знам, джунглите на Амазонка/, веднагически ще го оставя на нашия климат, че той поне не търпи крокодили.
Така е, всяко растение си има своята емоционална невидима част, която не се вижда с просто око, но съществува! И токът не се вижда, но прави големи беди. И като не се вижда, не значи, че го няма.
Знаете ли какво приемате в къщи като душевност?

Същото се отнася и за храната, и то в още по-голяма степен. Понеже храната отиват директно в тялото и много трудно може да се изхвърли.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: коледна звезда

Мнение от Мириам »

Изображение
ето я тазгодишната красавица
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”