Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Публикувай отговор
dal

Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от dal »

Мили ми скъпи ми любими ми

Пускам тази тема тук от сега поради няколко причини
Искам да направя горе долу стиковка и някаква организация и да дам инфо след което в някакви разумни граници от време / знам че сте бързаци / да можем да се преброим и да се заема с организацията:

Предлагам срещата ни да е последната десетдневка на март- първата на април- - петък / събота / неделя
Изображение

дати
17/18/19 март
24/25/26 са избори
31/1/2 април
7/8/9 април
и след това са великденски празници
Искам да си огледате ангажименти и да ми пишете на кои дати да се спрем че да е удобно за повечето хора

Транспорта
луксозни и бързи микробуси всеки ден от София до Кавала- тръгват 8.00 от автогара Сердика , билета е 55 лева в едната и 100 лева в двете посоки
с автомобили е в пъти по евтино защото се събират повече хора и разходът пада
най прекия път от София е през Благоевград , на Симитли ловиш за Банско и от там Гоце Делчев , КПП Илинден , Драма и Кавала- общо 300 км като повечето път е магистрала и първокласен а в гърция няма платени пътища по това трасе- има през Кулата и Серес. За кола - 2.50 Е. През Кулата е 330 км от София
Искам да се напаснем максимално добре като бройка по коли и да си се организираме както ние си можем! това ни е важно и за да сме мобилни да разггледате колкото се може повече неща за два дена като ще ви организираме програма.
Другия път е през Златоград а третия и най луксозен е през Маказа. Той ще устрои варналии старозагорци Бургас и източната половина от страната, който живее.

ИДЕЯТА
Да сме заедно разбира се , да ме видите къде съм се забола , да пищим щастливи 48 часа , да ни се нагледат очите на топло и красиво , да си направим две незабравими вечери , и разбира се да ми донесете мушката и сакъзи :lol: :lol: резници бе , резници , от вашите , аз мога да си купя и ще взема и от маман , ама от вашите си е друго. Моля мушкатените принцеси да стегнат наличностите и да помнят че балконите ще представляват сборна група форум хобикафе! :liubov2:

ВЕЧЕРИТЕ мисля в петък вечер като запристигате да си направим вечеря в моята къща. Смятам че 30 човека или 40 ще се съберем .
Ще ни спасят огромните тераси и немалкия хол. За това искам топло за да е отворено. Разбира се че може да донесете квото си искате , но аз ще се погрижа да приготвя барбекюта , ще ви сваря боб гръцки и ще ви наглася салати и всичко. Ще се заредим с чинии и изобщо ще оправим работата няма да се плашите от масовката.
Втората вечер - а според мен съботната ще е най добре но може и обратното - вечерта когато ще има повече хора - отиваме на таверна.
Най добрите са под мен
Савас се казва-
Изображение ако е хладно
и ако е топло отвън Изображение
има всичко Изображение храната е превъзходна
това е моя грижа тая сметка аз ще я платя така че доверете ми се.
Собствениците са приятели вече и ще ги накарам да се приготвят и да има жива музика . Какво е Гърция без бозуки?
Изображение

ето ви трип адвейзър какво дава за там като референции -в мненията има снимки на храна и обстановка разгледайте си ги ...
https://www.tripadvisor.com.tr/Restaura ... hrace.html

КЪДЕ ЩЕ ИДЕМ
Градът не е огромен и можем да се придвижваме всякак , но с колите за наоколо е по добре.
Можем да отидем единия обяд до Тасос - ще оставим колите и на ферибота само като пътници без да качваме колите- това ще го проуча допълнително там как можем да се разходим и с какво ако ги оставим на брега за да не плащаме и техни билети до острова- той е близо и от Керамоти е на половин час а от кавала на малко над час по море.
Можем и мисля да ви водя до плажовете на Неа Перамо и Ираклица , искам да видите каква девствена и запазена красота е- всичко ще е готово за сезона и отворено заради великден , така че априлските дати мен лично ми се струват по удачни. Чиста аритметика.
Ще отидем в стария град , ще пием кафе над морето залива и пристанищата , ще ни чорли буклите южняка. Ще попием атмосфера.

Старият град /Панагия/ е истинска разходка във времето, в която всяка стъпка разкрива нови съкровища отпреди векове. Осеян е с тесни калдъръмени улички, често толкова стръмни, че преминават в стълби. Много от тях са с гледка към морето и към къщите с типична османска архитектура от ХVІІІ и XIX век, оцветени в пастелни тонове. На върха му е старата крепост. Тук още са площад "Мехмед Али" с неговата къща-музей, импозантната сграда Имарет - образец на ислямската архитектура днес (превърната в луксозен хотел), църквата "Панагия" (св. Богородица), джамията на Хюсеин Бей, старият морски фар и безброй магазинчета за сувенири.
Изображение
Изображение

Ще видим и хотела Имарет от 13 век сега собственост на Жан Пол Готие , ще видим Камарес акведукта , изобщо ще се постараем за мъничкото време да си изкарате чудесно.

СПАНЕТО


При мен има място за 4 човека ,в другия апартамент има място за още 4 , но понеже са спални може би които са двойки ще видя да ги настаним така
а на приятелката ми в двата апартамента ще питаме как може да се спи и колко събират.
това са варианти да се оправим с хора дето по някакъв начин ще ги натоварят парите за нощувките а искат да сме си заедно.
Опитвам се да разсъждавам чисто топлосърдечно.
Пиша от сега за да запънем и намерим да сте на едно място и при сравнително ниски цени.
Има един филоксения над града хотел който сега ми дава тия дати две нощувки двойната стая общо 156 лева- значи по 78 лева на човек или 39 лева на вечер със закуската. За кавала това е добра цена , но хотелът е тризвезденно малко понеже съм спала там- абе чисто е но изглежда леко запуснато.
Иначе се стараят
Това ще пиша допълнително но просто за да ги извием за цени и условия с Деница ми трябва бройка колко сме горе долу.

Малко инфо.
Бензинът в гърция след като нашите идиоти го вдигат непрекъснато е евро и 4-6 цента , но си заредете от България- там няма денонощни бензиностанции ;
газта е по скъпа , но в северна гърция има газостанции
Кавала е на едва 70 км няма от границата с България
Таскитата са доматено оранжеви и бели и возят из цалия град евро на км - нямам сметка над 3-4 евро да съм плащала
Паркинзите са долу на пристанището и са по евро две
Събота е пазарния ден и ще си купите чисти и вкусни храни ако отидем и до там , което ви го препоръчвам щотоооо до пазара е пристанището с яхтите кафенетата и там можем да кокошим часове. :mrgreen:
За сега е достатъчно да изберем дати и да пишат кой колко човека и с какви коли би тръгнал
хайде аз ще допълвам , гуш :lol:
На Венче НМ да стяга гулаша ! ще питат сигурна съм.
И някой беше направил спаначени баници моля ви
иии недейте с торти щото идва сезон и ще се огъзим баш преди земеделската година :hihihi:
Последно промяна от dal на Фев 6, '17, 12:42, променено общо 3 пъти.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от venetka70 »

Не че, Кавала, Неа Перамос и Тасос не са ми познати, ама друго си е Дал да ти ги покажа и да са накукундрелим подобаващо за два дни.
Първа записала се ме брой, пък да видим с кого и как ще се комбинирам за пътя.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от calico »

иха :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:

изобщо не ме интересува къде ще спа и какво ще ям.
да има топла вода и легло е напълно достатъчно

оххх, как ще дойда още не знам, ама искамммм :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от Noel »

Аз ще идвам :D
Как-все още не знам,но все някой ще ме поиска :mrgreen:
18-19 ми е най на сърце.Правя пълнолетие ,а това ще ми е най-хубавия подарък.
Леле,Дал,колко хубаво :ieeemyzh: :gush:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1507 пъти

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от Гео, граф »

Хаааа, значи вчерашния тиквеник ми е бил репетицията :D :ieeee: ... Само ще сменя плънката :nod:

Дано демоса реши да е през април :stiskam: !

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
dal

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от dal »

хора мислете първите дати на април ....наистина
да е по топличко
вчера беше 20 градуса , ама...
лалесъм

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от лалесъм »

Ех, и аз искам..ама дали само с искане става :angel2:
Според избраната дата тук ще нагласим идването на вторите белгийчета :daaa:
Това с ЧРД Ноел ще е много хубаво съвпадение, но обикновено тогава тук вали сняг ;)
Последно промяна от лалесъм на Фев 6, '17, 12:57, променено общо 1 път.
dal

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от dal »

лалесъм написа:Ех, и аз искам..ама дали само с искане става :angel2:
Според избраната дата тук ще нагласим идването на вторите белгийчета :daaa:
Това с ЧРД Ноел ще е много хубаво съвпадение, но обикновено тогава тук вали сняг ;)
жено представяш ли си , да си разпределим поръчка в гърция....то нашето няма акъл просто
мисля че за два дена нищо няма да стане на китки че пристигнали па не разпратени.... :hihihi: :liubov2:
лалесъм

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от лалесъм »

хахаха, чак пък толкова да изтрещим
ще ги наместим датите, стига тук първо да фиксираме нещата
аз май съм повече за мартенско идване , щото април почва градинското пощуряване ;)
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от venetka70 »

Лаленце, я помисли пак дали март или април????
Първо април е доволно топло за Гърция, ама такова топло дето отпускаш душата, но не се пържиш.
Второ като се загледах се оказва, че по-голямата част от последните поръчки / клематиси, полски иглолистни, холандетата, Пландорекс /ще пристигнат през Март. Така, че април вече ще сме настанили китките и остава да се налудуваме.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”