Срещи по форумните градини 2017

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
wenche

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от wenche »

Такаа, цитирам тук, как се роди и бързо се заформи една идея:
wenche написа:
bell написа:Спомени без лупа :dovolen:

Изображение
Bell, ще ме открехнеш ли, как се постига този страхотен фон :tzvetentze:
Нивото става толкова задължаващо, че е крайно време да направим един фотографски уъркшоп.
Направо обявявам
МЯСТОТО - при мен
ДАТАТА - до края на март ( ще я уточним в движение )

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/
bell написа: Венче, какво дочуват ушите ми? Среща при теб :ieeee: фотографски уъркшоп за дружно обучение! Вече сме в нисък старт и само ще уточним кога да прелетим до теб! :liubov2: Само нека светне малко това слънце, че тази зима не ще да си ходи.
А, за фона на това му викат боке. Точно в тази снимка няма боке или проблясъци, но фоновете са важни. Опитвам се от няколко години на изучавам тази техника и изобщо да работя с фонове. За растенията е особено интересно и допълва по чудесен начин снимките. Едно и също растение снимано на различен фон може да изглежда много разнолико. Фонът може да допълни, контрастира или пречи на растението.
bell написа: А, Исабел ти си, която увличаш в царството на приказките, а този свят на Алиса ми е любим :liubov2:
Карам по ред на имената :lol:
Маестра е Майстор с главно М във фотото и със сигурност без да я отвличам ще нахлуе тук. Знам го по усет :liubov2: Тя е въоръжена до детайли и само време й трябва да ни разказва от нейната приказка. Ако, много се забави все пак ще я сръчкам. Сега е още зимно и се вихри в гурмето :liubov:

По интересно ще е Калико да я доведем тук. Като един виден любител на пейзажността, направо ще е пробив в системата :lol: Тя е по баталните битки на водопади от цветя, рози, дантелени сенки, величествени дървета и всичко въздействащо с размерите си. Какво тук значи някаква си "тичинка"? :lol:

Цвят от албицията ми, ами трябва ми и лупа, за да докарам антенките по върховете още по :snurd:
Изображение
Дано разбрахте - ЩЕ СЕ УЧИМ ДА ПРАВИМ ПО-ДОБРИ СНИМКИ

МЯСТОТО - при мен
ДАТАТА - до края на март ( ще я уточним в движение )
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от calico »

Ехаааа, до края на март значи, фотографски уроци :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от venetka70 »

Ама това са уроци за напреднали! Какво да правим начинаещите? Тях кой ще ги обучи, аааа?
Аз мога от най-красивата китка най-калпавата снимка да изкарам.
Терен за обучението мога да осигуря, а наема ли се някой да е учител по фотография за прохождащи???
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5253
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от Daniela Pargu »

venetka70 написа:Ама това са уроци за напреднали! Какво да правим начинаещите? Тях кой ще ги обучи, аааа?
Аз мога от най-красивата китка най-калпавата снимка да изкарам.
Терен за обучението мога да осигуря, а наема ли се някой да е учител по фотография за прохождащи???
В такова мероприятие и аз :nod: се включвам! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Ама да призная-много съм неграмотна-даже да кача снимки тук не можах!Домашната ми учителка няма педагогически подход :hihihi: !
И аз чакам уроци и се надявам да се подмладя компютърно! :stiskam: :stiskam:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от mariyanag »

И аз мераклия за обучението при Венче
wenche

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от wenche »

Хайдеее :ieeee: :ieeee:
И врънкайте за слънце, че няма да има какво да снимаме :hmmm:
bell

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от bell »

Искам слънце и при Венче!
Фотографският уъркшоп ще е изключително важен! В три учебни модула, всеки с продължителост по 3 минути и само голямо междучасие- кафе, приказки, кафе, приказки :liubov2: Ако, не успеем за третия час ще го обявим за свободен :hihihi:
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от Julieta7777 »

Моята мечта .... на път да се сбъдне :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Точно от това имам нужда.... едни дребни подсказки и практически умения!!!! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
elena kirilova

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от elena kirilova »

не ме забравяйте ,искам с вас при Венче
искам да ида на поправителен у тях ..... ииииии ......дали пък няма да има борш чорбица :hihihi: отново
писна ми само работа,работа...липсвате ми :tzeluvka:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1486 пъти
Получил благодарност: 1446 пъти

Re: Срещи по форумните градини 2017

Мнение от Тутти »

Margaritenia, НС(нейния син), НММ(майка й), Wenche и моя милост се организирахме и смело тръгнахме към розения рай на calico. Нали все го гледаме и все си мечтаем да го видим на живо, най-сетне стана възможно.
Колкото и да бяхме подготвени за гледките, не можахме да запазим разума си и се предадохме на емоциите и възторга при вида на розите, орехите, кътовете за отдих, басейна, зеленчуковата градина, всичко великолепно. А домакинята беше направила най-вкусната баница, най-съвършения крем-карамел, сладолед също имаше и сладко от домашни ягоди. Какво да иска повече един зашеметен любител-градинар. Изпаднахме в друга вибрация. Сякаш беше нереално. Спирам да говоря и само показвам, но да знаете, че снимките не успяват да дадат пълната представа. Уникално е.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
И говорихме с margaritenia и с Wenche, как всички се зарозяваме заради куража, който ни дават такива хора като calico, dal, Bell.......Вече не е невъзможно да има все повече хубави градини.

Благодариме ти, calico, за голямото сърце и грижата да ни е добре в твоя прекрасен дом.
И да добавя, че НМ е невероятен майстор, направил е красиви дървени тавани в къщата, като в Трявна, Копривщица, а зеленчуковата градина беше каталожна. Не бях виждала такава перфектна.
Calico, :liubov: :tzeluvka: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”