Пролетна среща в Балкана

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от Lizi »

Аз също няма да мога. Съжалявам много. Много ми се искаше .
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от tili »

Иве, дай някакъв Гугъл ориентир как се стига до тази хижа Бузлуджа от София?
Ние сме двамата със сина ми и има свободни места в колата.Ще спим само първата вечер.
Каква е програмата за посещение на гробниците и придворния кокошарник на Ивтарлен :?: :lol:
По- точно - в неделя ли ще бъде или...
Сигурно ще пристигнем в хижата в ранния следобед в събота. И ни пиши за общата вечеря :daaa:

Не давай ориентир, видях картата! Голяма съм :ovtza:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3446
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 196 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от polyabs »

Аз предлагам сборен пункт на комплекс Дамасцена в с. Скобелево около или преди обяд и от там някой местен от групата на домакините, който знае пътя да ни поведе :daaa:
Има ли желаещи?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от Гео, граф »

И аз отпадам. Съжалявам :snif: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от calico »

между 10 и 11 часа в тоя комплекс Дамасцена удобно ли е на всички?
хижа Бузлуджа е над Казанлък, на около десетина километра май. Те са две хижи там с това име, но новата е по-голямата. Ходи се пеша до чинията горе за около половин час, или малко повече.

на 25 било от Казанлък ;)

аз така или иначе много искам да видя този комплекс, тъй че дори и да не се събираме там, ще отида преди да идем на хижата. Сигурно някъде към 10,30 ще сме там, ще тръгнем към 9 часа от село, по-рано не мога щото съм с дете.

Кажете какво да носим за храна?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от libra »

Предлагам да помислим дали ще имаме време да засядаме на скари по обед.Не че съм против кифтетата,но по-вече държа да се размотаме из гробници ,на Ивка вилаета да видим .Да не казвам колко години не съм ходила в този край.После малко почивка и в 6 да засядаме над ракиите.Може да има хора,които не желаят да гледат гробници и ще предпочетат да си стоят покрай скарата,няма лошо в това.Та,да уточним програмата?
Иначе ,ние ще се напънем да бъдем на явката между 10-11,както предложи Калико.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от iv.tarlen »

polyabs пътува по-рано тази седмица за Павел баня и след като се срещнем ще и покажа маршрута.Спокойно тя ще ви е водач от Дамасцена до хижа Бузлуджа нова.Който не желае да минава през Дамасцена, отбивката за Бузлуджа се намира по средата между гр.Казанлък и гр.Шипка там има паметник на Димитър Благоев, тръгва се по асфалтовия път нагоре и се катери 17км.Има завои, но те не са гадни, както на прохода Шипка.Няма движение и е много спокойно изкачването.Стигате почти да чинията на Бузлуджа, надясно първо е хижа Бузлуджа, после хижа Бузлуджа Нова/ние ще сме там/ и хотел Еделвайс.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от iv.tarlen »

Тогава от Дамасцена няма смисъл да се катерим нагоре и после пак да слизаме.Да се изчакаме в гр.Шипка да отидем в храм-паметника , после тракийските гробници Оструша,комплекс Шушманец/3 гробници на едно място/ и Голямата Косматка.Когато се посещават всичките 6 на брой гробници пакетната цена е 20лв.на човек, ако само някои от тях, билетът е по 6лв.на човек.После може да седнем на хапване и по кафенце на Светицата и оттам да катерим нагоре.А нашата градина е в този периметър на обиколка.Много е удобно, всичко е наблизо, много е красиво и лесно като път.Ако остане време мога да ви заведа и в гр.Казанлък в розоварна на наши приятели, комшии да разгледате и да си купите различни сувенири.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от iv.tarlen »

В ресторанта ще има вечеря и допълнително всеки може да внесе каквото желае.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пролетна среща в Балкана

Мнение от calico »

libra написа:Предлагам да помислим дали ще имаме време да засядаме на скари по обед.Не че съм против кифтетата,но по-вече държа да се размотаме из гробници ,на Ивка вилаета да видим .Да не казвам колко години не съм ходила в този край.После малко почивка и в 6 да засядаме над ракиите.Може да има хора,които не желаят да гледат гробници и ще предпочетат да си стоят покрай скарата,няма лошо в това.Та,да уточним програмата?
Иначе ,ние ще се напънем да бъдем на явката между 10-11,както предложи Калико.
и аз не съм за пищните и времеотнемащи трапези, еле по обяд :daaa: :daaa:
все ще намерим нещо да прихапнем, по-добре е наистина да гледаме.

обаче аз именно за вечерта питам- ние ще носим храна да си приготвяме там в хижата, или ще се храним някъде на ресторант?

п.п. разбрах Иве, благодаря. Да си призная, не мисля да помъкна храна от тук, щом ще има къде да се хапва
предпочитам лафчето и разходките пред заседяването по маси

Ивче, идеята следобяда да пообиколим наоколо е много добра
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”