СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Мария Николова »

sasha написа:Маги,отделИ семките и ги засей в почвата навън/леко покрий с почва/, мисля, че е добре да има тор и..чакаш!
Ейййй! Отговори най-сетне, Саше! :ieeee: :daaa: Да знаеш Маги вече едва се удържа да не опита твоята екзотика, докато не научи от теб какво да прави със семките. Когато и нейното дръвче вържи плод, Маги да обещае тук, че ще го кръсти със собствено име на двете ни... Да видим... СаМа, МарСа, СашМа /съвсем различно от "шашма" :lol: /, СаМар. :hihihi: :hihihi: :lol: Саша ми го подари, а аз превключих на "Предай нататък" и го предадох на Маги. :mrgreen: :gush:

Миленче, защо не ми каза да махна ножците? Иначе мерси! За милите чувства! :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Магдалена »

s_t_m написа:
sasha написа:Маги,отделИ семките и ги засей в почвата навън/леко покрий с почва/, мисля, че е добре да има тор и..чакаш!
Ейййй! Отговори най-сетне, Саше! :ieeee: :daaa: Да знаеш Маги вече едва се удържа да не опита твоята екзотика, докато не научи от теб какво да прави със семките. Когато и нейното дръвче вържи плод, Маги да обещае тук, че ще го кръсти със собствено име на двете ни... Да видим... СаМа, МарСа, СашМа /съвсем различно от "шашма" :lol: /, СаМар. :hihihi: :hihihi: :lol: Саша ми го подари, а аз превключих на "Предай нататък" и го предадох на Маги. :mrgreen: :gush:

Миленче, защо не ми каза да махна ножците? Иначе мерси! За милите чувства! :gush:
:lol: Сега момичета,да направим разбор !
Първо Саше,как така в почвата навън!?Директно в тази сега мокра ,студена земя,без допълнителна защита!Или в саксия и някъде на светло и не толкова студено?
Второ Мария,наистина чаках отговор,защото лимончЕто започна да вехне и съхне и вече капки сок няма да пусне,камо ли за чаша чай да има!!
Трето,ако отгледам фиданка лимонова, ще ми дойдете на гости ,кръстници да станете и за името няма да ви противореча,пред кръстник водА се не гази!
И четвърто ,снимката с ножицата и Мария много ми харесва и ме кара да се усмихвам!Само да не я видят крадците й,да не ги предизвика пак !!
Сега :tzeluvka: :tzeluvka: и хубав ден! :sflower: :sflower:
Смятам да поработя! :daaa: :daaa:
sasha

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от sasha »

Май съм забравила да поясня: това е див лимон - Poncirus. Не става нито за ядене, нито за сок. Може есента , като се оберат плодчетата, нарязват се и се поливат с вода. Стоят така 24 часа, не повече, защото много горчи сока, после се прецежда и с водата се прави сироп в съотношение 1:1. Не се вари.Ароматът, както забелязахте, е много различен от познатия ни лимонов.Моето роди за първа година и плодчетата сложих във фруктиера-невероятен аромат. А сироп съм правила преди от плодовете на чуждо дръвче. Дръвчето е много красиво есента, като окапят листата и останат само златните слънца да греят. Може да се ползва за жив плет, много боде и няма живо същество, което да го преодолее фронтално.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от calico »

Саше, по готварските предавания съм виждала да ги ползват като туршия- осолени лимончета
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
sasha

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от sasha »

Калико, да не би да си виждала лайм, то е съвсем друго нещо
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от calico »

sasha написа:Калико, да не би да си виждала лайм, то е съвсем друго нещо

Саше! Даже и аз знам какво е лайм :angelche:
онова беше малки кръгли жълти лимончета в буркан
ама може и друг вид лимон да е било
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Мария Николова »

orkud написа:Къде бе, миличка видя непознати тук :lol: . Че то всички се познаваме, не знаеш ли ;)
Ето за туберозата - това мирише божествено, така да знаеш :daaa: http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 0%B7%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Я, си прегледайте градинките, девойки, че е време вече сувенира ви за "ЧРД4Хобикафе" да цъфне, където се е случила по-възрастна луковица. Да не прецъфти, без да я видите. Ако не тази година, значи като го извадите на есен и го насадите напролет, следващото лято лучетата може да са достатъчно възрастни, за да цъфнат- :nod: :daaa: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Мария Николова »

Предложих на latoyasz да направи тук съобщение, но аз имам повече време от нея, не се сдържах и ето за какво става дума, мили ми девойки от региона. :mrgreen: :ieeee: :ieeemyzh:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 31#p445131" onclick="window.open(this.href);return false;
Хайде да живнем набързо и за малко, но пък качествено! Демек - с гейзер емоции! :liubov2: :liubov: :ieeee: :ieeee: Аз и ЛС ще пратя тук-там на околни с отдавнашни или чисто нови регистрации, които по-рядко надничат във форума и рядко стигат до този подфорум. Един опит да ги изведем извън "Поръчки" и "Пазар" и да ги привлечем към обществото. Може пък и да се получи. :daaa: :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от краси кубарелова »

Регионална среща, а! :hmmm: Като се замисля Варна област граничи на юг с Нова Загора, дааааа :angelche: :hihihi: :ieeee:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Мария Николова »

краси кубарелова написа:Регионална среща, а! :hmmm: Като се замисля Варна област граничи на юг с Нова Загора, дааааа :angelche: :hihihi: :ieeee:
Значи и ти го знаеш! :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”