СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Публикувай отговор
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от мимка »

Благодаря и за инфото за резервацията, аз около 18:00 ще цъфна, че докато се наработя :angelche:
Сюзан, ако наистина са толкова дуракоустойчиви хемерокалисите, както пише в нета, и такова има къде да сложа. Само трябва да ми кажеш колко високо става, че да знам как да го нареждам. Въобще бройте ме за циганско бакърче този сезон :angel2:
Преди няколко дни осъзнах, че напролет имам да изрежа две-три рози и тогава ще броя какво е оцеляло след тази година, общо взето рестарт на градината :hmmmmmm: Но съм сигурна, че приятните изненади ще са повече :tzvetoman:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Неделя »

Благодаря ви, момичета, за поканата!
Аз не съм в града и ще се прибера в неделя. Трябва да огледам ситуацията у дома и тогава ще си изясня възможността да присъствам на срещата. Ще се радвам да ви видя и да се запознаем. Ако не успея, прекарайте си добре и се веселете от сърце. Ще пиша допълнително.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Skio »

Неделя написа:Благодаря ви, момичета, за поканата!
Аз не съм в града и ще се прибера в неделя. Трябва да огледам ситуацията у дома и тогава ще си изясня възможността да присъствам на срещата. Ще се радвам да ви видя и да се запознаем. Ако не успея, прекарайте си добре и се веселете от сърце. Ще пиша допълнително.
Чудесно, Неделя, дано успееш! :ieeee:
Тъкмо умувах върху списъка на нереагиралите по никакъв начин и
се чудех дали е възможно въобще да не са и забелязали съобщението.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Skio »

мимка написа: Изображение
Точно за тези си помислих, защото и няма просто какво друго да е. Или е Italicus, ili Bizantinus(само по семената се различават). Мим, това са прекрасни колонии, явно са супер щастливи да живеят там и това означава, че мястото ти е алкално и внимавай, не се нахвърляй стръвно на киселолюбивите. И ти повтарям, спешно трябва да се сложат в земята. Аз дондуркам стотина бебета от тях, двоен експеримент със семена.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от мимка »

Благодаря и за инфото за почвата, Скио :tzvetentze: А аз се чудя, защо хортензиите едва кретат и си заминават при мен :ufff:
Държа ги все още, ако някой поиска, но тази или следващата седмица садя, заедно с останалите нарциси. Като гледам стари снимки, са садени не по-късно от 2010 година, като са купувани за лилава иксия, в комплект с лилави лалета и зюмбюли :lol: Ама много ме радват де, не ги дондуркам, а те си растат и се размножават :liubov:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от сюзан »

мимка написа:Сюзан, ако наистина са толкова дуракоустойчиви хемерокалисите, както пише в нета, и такова има къде да сложа. Само трябва да ми кажеш колко високо става, че да знам как да го нареждам. Въобще бройте ме за циганско бакърче този сезон :angel2:
Дуракоустойчиви са и още как! Не трябва да се оставят без надзор, че плъзват навсякъде. Ще ти извадя грудки.
Аз пък, мога да намеря място за този див гладиол. Не съм имала досега и ако не е необходимо да се вадят луковиците всяка година, за мен е :daaa: .
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 176 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от dung »

И аз бих се радвала на няколко луковички от гладиола ... :nod:
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от мимка »

Сюзан, dung, ще имате див гладиол, а Скио - нарциси :daaa: Снимката по-горе е от 2017 г., а са садени преди поне 7 години. Нищо не е вадено от тогава, имам на още 2-3 места и все така си растат и се размножават (не вярвам в пакета да са били повече от 15-20 бройки, а сега имам колонии, както каза Скио :lol: ) Едната част са посадени от източната страна на къщата, където падат рано в сянка, но и там си се развиват по същия начин, т.е. траят и на слънце и на сянка.
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от nesysamy »

Момичета,за съжаление аз няма да мога да присъствам на ТОЗ купон
Ще чакам и аз снимки,та да ви се порадвам от разстояние
Аватар
Tani4ka
Виенско кафе
Мнения: 363
Регистриран на: Сеп 24, '13, 15:56
Местоположение: Стара Загора

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Tani4ka »

Привет момичета, при мен непредвиден ангажимент и то неприятен...
Така, че отпадам. Да си изкарате чудесно :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”