Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Публикувай отговор
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Isa Bel »

"Има само един проблем — един-единствен в света — да се върне на хората духовното им съдържание, духовните грижи…"
Антоан дьо Сент-Екзюпери

:dovolen:
/просто отворих линка Гео ... и ми хареса началото/
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Изи, ако не си чела Братята и смяташ да ги започваш за сефте, по-добре вземи Понеделник започва в събота - съвсем като за кукундрили си е 8-) :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Isa Bel »

"Обитаемият остров" съм чела от тях - но ме е срам да кажа ... преди милион години :mrgreen:
/нямам много време за книги напоследък а и очите ми сдадоха багажа от среднощно висене на компа :ufff: /
инсталирала съм си Балаболката да ми чете тя книгите когато имам време /че очите отказват :oops: / ...
темата е интересна ... особено "и други дивотии" ... :liubov2: ... ще ви навестявам
SelenaS
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Дек 17, '16, 09:38

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от SelenaS »

Ако мога да вярвам на търсачката, в този сайт още не е споменаван Невил Шьют. Почетох неговият "Мишколовец" ("Крысолов"), а сега чета "На брега" (само тя е преведена на български, доколкото знам). Първата книга е за ВСВ, а втората е апокалиптична антиутопия, един вид история след Трета световна. Какво ги обединява, какво е различното в тях? Има доста книги на тези теми. Но Шьют успява без излишен драматизъм, без превзетост и патос, съвсем обикновено да опише поведението на хората при извънредни обстоятелства. Поначало те не успяват да приемат мащабите на трагенията, после не могат да повярват, че точно на тях им се случва, после правят опити не просто някак си да оцелеят, а да започнат да живеят колкото може по-достоин живот, но най-драматичното, според мене, е това, че в крайна сметка те свикват с неизбежната трагедия. А способността на героите да съхранят достоинство и човечност, може би, е тънка червена линия, която не разделя, а обединява и двете книги. Думите "човешкото достоинство" веднага извикват в съзнанието ми другия автор Кадзуо Ишигуро, но той не пиши фантастика, нито фентъзи. Това вече е друга тема. :dovolen:
"Най-големия враг на истината често не е лъжата, а нашите убеждения" Фридрих Ницше
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Зачетох Митична бъркотия на Робърт Асприн. Симпатичната история на един магьосник, който е цар да оплесква нещата, а после да се види в чудо докато ги оправи. Напомня ми малко на стила на Робърт Ранкин (но той е по-добър), както и на Приключенията на Тъф (Мартин е още по-добър :nod: ). Не ме обсебва, така че не знам дали ще продължа с останалите митични приключения :hmmm: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 3996

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Deleted User 3996 »

Като ми попадна Асприн, в началото ми беше скучно и безинтересно.... после... така не бях се смял на глас отдавна :D
Оттогава няколко пъти съм го препрочитал, когато ми е липсвал хумор в живота :dovolen:
Защо не почнеш от първата книга?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Тихомир написа:... Защо не почнеш от първата книга?
Ъъъ... ми щото не знам коя е първата, Тишо :hmmm:. Казвай каква е поредноста. Впрочем няма да ми е за пръв път да чета поредица от средата :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 3996

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Deleted User 3996 »

Ето по номер на издаване https://chitanka.info/person/robert-asprin" onclick="window.open(this.href);return false;
На произведения са дадени и по години.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Тихомир написа:Ето по номер на издаване https://chitanka.info/person/robert-asprin" onclick="window.open(this.href);return false;
На произведения са дадени и по години.
А аз кво? Отзад напред :lol: :lol: :lol: ... Благодаря, Тишо :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Ей на, и Аелита отсвирих... Нещо яко го закъсах откъм привличане :eeeh:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”