В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Да, много я хвалят Шантарам, но аз не можах да я прочета :hmmmmmm:
Започнах "Три ябълки паднаха от небето". Чудесна книга!
Търся добри хора
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: В момента чета...

Мнение от дара »

Започнах да чета "Сага за клана Отори "от Лиан Хърн
Интересна е засега, ;) подарък от сина ми , трябва да се прочете :daaa:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: В момента чета...

Мнение от serena »

Тази "Шантарам" я намерих, обаче прочетох краткото резюме и малко се отвратих, честно казано никак не ми се чете за престъпния живот на някой си. Наркотици, обири, бягство от затвора, муджахидини, егати :evil: авторът може и да има дарба за писане, ама да беше написал книга за нещо добро.

Напоследък си припомних "Силмарилион" на Толкин. Виж за нея от сърце мога да кажа, че е магична и завладяваща.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

По Коледа в последните години ми стана традиция да си препрочитам Дядо Прас на Тери Пратчет, но тъй като съм дала книгата за прочит, се наслаждавам на Под пара - пак от него, един от подаръците, които получих за празника. Имам чувството, че никога няма да му се наситя и всеки път откривам нещо ново :liubov:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Изображение

Днес я започнах ! :ieeemyzh: Тази нощ май няма да спя. :mrgreen: След сравнително мудното действие и помръкналия тъжен Фиц в първата част,сега очаквам главоломни промени щом Пророкът и Катализатора отново са заедно!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от greeneyed »

Един от коледните ми подаръци - "Стопанката на господ" от Розмари Де Мео - Сказания и требник на българската народна вяра. Горещо препоръчвам. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

greeneyed написа:Един от коледните ми подаръци - "Стопанката на господ" от Розмари Де Мео - Сказания и требник на българската народна вяра. Горещо препоръчвам. :daaa:
Тъкмо мислех да си я купя :daaa:
Търся добри хора
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от venetka70 »

Колежката ме навиваше за "Стопанката на господ" от Розмари Де Мео, но нещо ми се стори прехвалена и се въздържах. Щом и вие препоръчвате ще я купувам и чета, пък после ще споделя моето мнение за нея.
Аз тъкмо завърших четенето на "Богове и мравки" на Стефан Цанев и още ме държи .......... Отлагах прочитането и от лятото, защото предполагах как ще ми въздейства, но така или иначе е книга, която всеки трябва да прочете. Друг е въпроса кой как ще я възприеме.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Каква щастливка съм аз :D ! Започнах тази година с книги от детството ми. И ги чета с огромно удоволствие. Нали знаете, че има книги, които в младостта са ви омагьосали, лишили са ви от сън, дълбали са мислите ви, но когато посегнете към тях в зряла възраст, се разочаровате и съжалявате, че сте си развалили прекрасния спомен. На мен ми се е случвало и затова рядко препрочитам стари литературни любови. Обаче пък която ми хареса още повече от тогава, това е знак, че е класика!

Такава класика за мен е трилогията на Л.В.Хенрих Синовете на Великата мечка :slove: . Нормално е няколко десетилетия по-късно да съм по-критична, но в случая нямам и една забележчица! Не ме дразни дори леко архаичния език, намирам, че е съвсем на място предвид историята. Германката е създала автентични персонажи, неразкрасена атмосфера, забележителна история или поне аз така възприемам творбата ѝ. Всяка дума е на мястото си, действието е реалистично, липсва излишната патетика на един Карл Май да речем, а героизма е естествен като въздуха, който дишат героите ѝ. Ценностната система на този малък, борбен народ ме изпълва с уважение и възхищение, особено на фона на безкрайната логорея на днешния свят (част от който съм и аз самата :sblush: ). Най-после разбрах защо така и не се харесахме с Хари Потър. Истината е, че Харка е моят герой, който е формирал детето-читател в мен. Индианското племе с ясните, обрани откъм емоции отношения, с дълбоко вкорененото чувство за чест и достойнство, с ценностите си като дълг, приятелство, отговорност, с простичкия си, суров живот е поставило своя знак върху литературните ми (и не само) пристрастия. Как да харесам по английски спечения Хари, в неговия несериозен английски калъп от условности, неестествено приповдигнатия нафукан Хоугуортс (при това на 35 годишната възраст, на която го четох). Как да не си остана при волния Харка, мълчаливеца, който разнищва всяка дума и всяка следа в тревата, който безпрекословно изпълнява задачите си, без това да му пречи да мисли и премисля, който жертва всичко заради едната гола чест и заради хората си. И да, Харка четох на 11-12 години. Така че той остава моят Герой :sstar: :sstar: :sstar: ! И не, това не е само детска литература :!:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от clock »

Наскоро и аз препрочетох една моя любима "детска" книжка - "Без дом" на Хектор Мало. Мисля, че всеки, поне веднъж в живота си, трябва да последва в пътя му малкият Реми. Да бъде негов спътник в дългите пътувания, да бъде с него и в трупата на Виталис, и в оранжерията за шибои, и на малкото корабче за разходка по френските канали. Обичам да препрочитам някои книги и не толкова, за да видя как ще ги възприема сега, колкото за да върна емоцията, която ме е била завладяла при първото им прочитане. Не омръзват и все така вълнуват. Като "Знахар" на Тадеуш Доленга - Мостович, "Лунната долина" от Джек Лондон, "Дългата разходка" от Стивън Кинг. Сега чета "Повратната точка" от Малкълм Гладуел. Винаги ми е било любопитно да наблюдавам хората и тяхното поведение, кое го предизвиква и как постъпват те. Ако и на вас ви е интересно (а може би полезно) може да и хвърлите едно око.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”