В момента чета...

Публикувай отговор
лалесъм

Re: В момента чета...

Мнение от лалесъм »

Също млад автор, но който само ме радва е Фредрик Бакман. От есента до сега прочетох и трите му книги - леко се четат, а толкова дълбоко те докосват. И как си играят с емоциите ти - и плачеш, и се смееш, и притихваш. А когато ги свършиш си абсолютно пълен и не искаш още, а да изживееш пак и пак изпитаното.
И трите ги препоръчвам - Човек на име Уве,
Изображение
Баба праща поздрави и се извинява,
Изображение
Брит-Мари беше тук
Изображение

Това са от тези книги, които остават и по-късно с удоволствие ще препоръчам на децата си :dovolen:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от greeneyed »

Последните две книги, които прочетох са "Пучини.Бохеми и пеперуди"- вдъхновяващ разказ за един шеметен творчески живот. Другата книга- Страдание и възторг- чела съм я преди много години, за живота на Микеланджело, е ми пак я лъхнах с увлечение- за човек, докоснат от бога. Няма да пропусна да отбележа другата ми любима биографична книга - Жажда за живот, трагичен разказ, сърцеразбиващ , за съдбата на Ван Гог като творец . 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Мария Николова »

greeneyed написа:Последните две книги, които прочетох са "Пучини.Бохеми и пеперуди"- вдъхновяващ разказ за един шеметен творчески живот. Другата книга- Страдание и възторг- чела съм я преди много години, за живота на Микеланджело, е ми пак я лъхнах с увлечение- за човек, докоснат от бога. Няма да пропусна да отбележа другата ми любима биографична книга - Жажда за живот, трагичен разказ, сърцеразбиващ , за съдбата на Ван Гог като творец . 8-)
Нали знаеш, че пеперуда е Бътерфлай на английски. :dovolen:
И си заслужават да се препрочитат през 10 години! :sheart: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от сюзан »

greeneyed написа:Последните две книги, които прочетох са "Пучини.Бохеми и пеперуди"- вдъхновяващ разказ за един шеметен творчески живот. Другата книга- Страдание и възторг- чела съм я преди много години, за живота на Микеланджело, е ми пак я лъхнах с увлечение- за човек, докоснат от бога. Няма да пропусна да отбележа другата ми любима биографична книга - Жажда за живот, трагичен разказ, сърцеразбиващ , за съдбата на Ван Гог като творец . 8-)
Благодаря ти, че ми напомни да ги прочета отново. Чела съм ги на младини и ще ги прочета отнова с удоволствие, че напоследък чета само някакви съдебни трилъри от библиотеката.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Човек на име Уве много ми хареса. Баба праща....не толкова, затова третата не съм я чела 8-)
Страдание и възторг от години се каня да я прочета, но ме плаши обема :liubov2: Затова си я свалих на киндъла и се надявам скоро да и дойде реда
Търся добри хора
лалесъм

Re: В момента чета...

Мнение от лалесъм »

bouquet написа:Човек на име Уве много ми хареса. Баба праща....не толкова, затова третата не съм я чела 8-)
Страдание и възторг от години се каня да я прочета, но ме плаши обема :liubov2: Затова си я свалих на киндъла и се надявам скоро да и дойде реда
Аз започнах точно с "Баба праща...." и нямах предварителна нагласа. Стигайки до средата на книгата мислех да я дам на дъщеря ми също да я прочете....после промених мнението си - ще трябва да поотрасне още :D А "Брит-Мари ....." си е точно в стил Уве :daaa:
От обеми няма да се плашиш, млада си още :angelche: "Страдание и възторг" беше една от любимите ми в ученическите години :nod:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от greeneyed »

bouquet написа: Страдание и възторг от години се каня да я прочета, но ме плаши обема :liubov2:
Книгата е увлекателна, не ми доскучава, въпреки че знам какво кога се случва. Обаче се появи неочакван проблем- ходи ми се в Рим да ги видя с очите си тези шедьоври :lol: :lol: :lol: )))))))))))))))))))
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Лаленце,на колко е дъщеря ти? Моята беше на 13 когато прочете" Баба...". Изчете я за три дена и все още твърди ,че и е любима . :mrgreen:
лалесъм

Re: В момента чета...

Мнение от лалесъм »

Албена написа:Лаленце,на колко е дъщеря ти? Моята беше на 13 когато прочете" Баба...". Изчете я за три дена и все още твърди ,че и е любима . :mrgreen:
Ооо, давам й я тогава - скоро навърши 14, пък и подобна баба си имаме :liubov2:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от greeneyed »

"Дамска детективска агенция N1" и "Сълзите на жирафа" от Ал.М.Смит- за Ботсуана, доскоро колония; книгите са съвременни, много леки, увлекателно написани, за хора толкова далеч от нас, сега им предстои да изминат дълъг път...
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”