В момента чета...

Публикувай отговор
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: В момента чета...

Мнение от Румена »

Гео, граф написа:
Lilly написа:Току-що дочетох и абсолютно горещо препоръчвам Крадецът на книги на Маркъс Зюсак - необикновена книга на невероятен автор...
От няколко години пиля мозъци за тази книга, Лилко :nod: ! Зюсак пише завладяващо красива литература, а Крадецът е черешката му :sstar: :sstar: :sstar: ! Шокиращ, провокативен, философски, фантасмагоричен поглед от другата страна. Свикнали сме да приемаме германците само като агресори, а там също са живели обикновените малки хора, които не са имали нищо общо с нацистките амбиции. И тези хора са страдали от войната не по-малко от останалия свят. Колкото до разказа, който води Смъртта от първо лице единствено число, той е апотеоз на живота, на съпричастието и обичта :!:
Само аз ли не мога да оценя достойнствата на тази книга? :hmmm: А иначе за германците съм напълно съгласна- включително по спомените на мама за войната.

В момента чета "Петрол!"- по нея е сниман "Ще се лее кръв" с Даниел Дей Луис.
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

След вълнуващите приключения с Господаря Ли и Вол Номер Десет от "Осем ловки демона " на Хюгарт ,продължавам с "Кастинг за месия" :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Румена написа:... Само аз ли не мога да оценя достойнствата на тази книга? :hmmm:
Хората сме различни, Румена, по различен начин виждаме и приемаме нещата. Нищо странно няма в това да не усетиш книгата така, както аз съм я почувствала, не се терзай :tzeluvka: !
Албена написа:... продължавам с "Кастинг за месия" :D
Нямам търпение да споделиш, Бени Изображение :daaa: !

Аз пак съм в литературна безпътица и не мога да се спра на завладяваща книга :snif: . Май имам нужда от отпуск във всеки смисъл :sdull: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Гео,съвсем в началото съм на Кастинга ,но за сега върви добре :daaa:
Аз ,като изпадна в подобна безпътица ,препрочитам нещо старо и любимо. Обикновено стихове ,но знам ,че не си им фен. Защо не опиташ с добрият стар Джийфс или нещо на Пратчет. :nod:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Албена написа:... Защо не опиташ с добрият стар Джийфс или нещо на Пратчет. :nod:
До преди две седмици препрочитах серията за Ринсуинд на Пратчет, Бени. Та май това е една от причините да не захапвам нещо друго интересно. Пробвах Елегантността на таралежа на Мюриел Барбери, сигурна съм, че ще ми хареса, но не ѝ е момента. Затова награбих Чамкория и ми легна :D ! Ще пиша по нататък за нея, нека се потопя хубавичко 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
SelenaS
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Дек 17, '16, 09:38

Re: В момента чета...

Мнение от SelenaS »

Задължително сподели за "Чамкория", Гео. Аз сега чета "Фалко" на Артуро Перес Реверте. Гражданска война в Испания. Фалко е авантюрист и наемник от страната на фалангистите и фашистите. Всъщност той винаги на тази страна, която добре му плаща. Интересно ми е, докъде ще стигне това лошо момче с неговият фатализъм и цинично отношение към живота. Реверте както винаги е добрре запознат с фактите, героите му са пълнокръвни, много от тях са исторически личности. Стилът му е перфектен, както винаги. Винаги го чета с удоволствие. :daaa:
"Най-големия враг на истината често не е лъжата, а нашите убеждения" Фридрих Ницше
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: В момента чета...

Мнение от дара »

Прочетох "Чамкория",много ми хареса.Добра историческа книга,като един тежък период от нашата история е поднесен сравнително леко,приятно и достъпно,без особени уклони.А езикът на който е поднесен текста ,за мен е много приятен и очарователен,а и носталгичен.Препоръчвам ви я горещо.
Първата част ми допадна повече :daaa:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от сюзан »

Аз сега ще започвам да чета Чамкория. Дано да ми хареса.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от Tanet »

Чета "Не пипай тази книга" - направо съм в раздвоение , но звучи доста правдоподобно и определено плашещо. Хубавото все пак е, че можем да започнем промяната чрез себе си. Не започва грабващо и не може да се чете по диагонал, а трябва да се осмисля. С напредването в темата четенето става завладяващо.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Започнах Саги за кралете на Севера на Снори Стурлусон. Трудно се чете с тези безкрайни пантеони от богове, герои, ази, вани и какви ли не. Но все някога трябва да сложа някаквъв ред в главата си по отношение на скандинавската митология, нали? Или не :hmmm: ?... Ще видим :angelche:

Обаче предговора на проф. Маразов ме осветли и ме подготви какво да очаквам. Хубаво е да има предговори, не че винаги се четат, но точно този ми беше безкрайно полезен и се радвам, че го има!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”