В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

clock написа: Гео, това е страхотно! Дори само заради това изречение си заслужава да се прочете книгата! А ти казваш, че тя е съкровищница! Вярвам ти! Има една книжарничка в Стара Загора. Ще я потърся там и ако я има - моя е!
Клокче, книгата е издавана веднъж през 1985г. и я има само при антикварите. Ето ТУК се регистрираш и или на място или по куриер я получаваш. Аз така направих :daaa:

Прочети по-предния ми коментар, преди тоя с цитата. Там съм си изляла душицата за нея :liubov2:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от clock »

Гео, бях прочела и предишният ти коментар преди да пуснеш предният, но този окончателно ме предизвика. Точно за книжарница "МисълтЪ" в Стара Загора става дума. Антикварна съкровищница е! Островче на изгубващото се! Сега ще се помъча да направя една организация и ако ми се получи до довечера някой ще е купил книгата за мен. Ако организацията пропадне ще я поръчам онлайн.
И ще се похваля тук! :ieeee:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от clock »

Докладвам! :D :D
:ieeee: :ieeee: :ieeee: Поръчката ми е потвърдена и до ден два книгата ще е при мен! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Гео, не мога да се стърпя! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
БЛАГОДАРЯ, ЧЕ ТЕ ИМА! :sbow:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Прочетох една прекрасна книга, по която вече има и филм и ще го гледам с удоволствие
Светлина между два океана :daaa:
Търся добри хора
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

clock написа:...Поръчката ми е потвърдена и до ден два книгата ще е при мен!...
Иха, сууупер :ieeee: ! Много ми е кеф като зарибя някого с хубава книга :D !

Клокче, ти си втората. И РумиВарна си я поръча, така че ще чакам отзиви и от двете ви :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от elmaz »

И аз, Гео :ieeee: :ieeee:
Благодаря! :tzvetentze:

Възхитена съм от "Стопанката на Господ" Розмари Де Мео
Сега чета "На изток - в рая" Изабела Шопова - за разтоварване, приятен стил на писане, закачлив.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от сюзан »

bouquet написа:Прочетох една прекрасна книга, по която вече има и филм и ще го гледам с удоволствие
Светлина между два океана :daaa:
Филмът е много хубав. Плаках като го гледах. Гледайте го непременно.
А аз трябва да потърся и книгата да прочета.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

elmaz написа:И аз, Гео :ieeee: :ieeee:
Супееер, Елмаз :daaa: ! Да споделиш непременно като я прочетеш. Да си призная, понякога се усещам, когато облъчвам с ентусиазма си хората и ми става неудобно чак - ами не е задължително и те да възприемат нещата като мен, нали :sblush: ... Но съм двойно по-щастлива, когато им хареса предложеното от мен :shappy:...

Вървеше по пътя човек всъщност се състои от три части - Еет, Ухейро и Фарнаоз. Обстойния си пост по-горе писах след първата част. Тя е нещо като детството на града - невинно, приказно, щуро. Нататък нещата се променят, хората остаряват и стават конформисти, започват да се терзаят от бита, а морето продължава да си отива - то е метафората на отминаващия живот. Но Чиладзе си е все така магнетичен, с богат, пълнокръвен език, с изненадващи сравнения и дори на епизодичните герои отделя такова внимание в детайли, че ти стават близки и разбираеми, повече от комшията на етажа. И тези дъъълги, вложени изречения по цял абзац - точно те ми напомнят така силно на Маркес и Алиенде. В магическата реалност на грузинеца е също толкова уютно, както при тези двамата. Ех, защо не беше всяка втора книга толкова красива? Щях да живея там :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от elmaz »

Гео, граф написа: Да споделиш непременно като я прочетеш. :
Разбира се, Гео,
ти такава реклама направи,че ...
И с този дребен шрифт - повечко време ще отнеме :dovolen:,
че ми се уморяват очите и с остъкление.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 93 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Донка Тодорова »

Гео, граф написа:''Пазете душите си, не натрупвайте в тях нито излишна радост, нито прекомерна печал. Давайте излишъка на съхранение при мен. Моята изба ще бъде хранилище на вашите радости и скърби'' - каза той на първите си гости и от тогава по четиридесетте стъпала на избата му непрекъснато слизаше и се качваше животът...''

Вървеше по пътя човек
Отар Чиладзе

ПП. Дълбоко ме очароват книги, в които автора не осъжда, не оправдава, не извинява, не обяснява, а оставя читателя си да влезе сам в историята и да ѝ се отдаде. ''След тях не си опустошен, а допълнен'' (мисълта не е моя, обаче е толкова на място :!: )
Как да не си я купя? Clock, и аз съм от зарибените от Графинята и от ощастливените от "МисълтЪ" като теб. И съм ... :D
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”