Поредица "Здрач"

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Поредица "Здрач"

Мнение от vodo-leika »

Е бива ли да няма тема! Паяче, нещо не си във форма :) :lol:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: поредица Здрач

Мнение от DOBI »

Я ме светнете каква е тази поредица!Не може да не съм в час :oops:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: поредица Здрач

Мнение от vodo-leika »

Цъкни тук:http://www.teenproblem.net/news/s/12028.html
( това открих на прима виста) - най-общо казано поредица за любовта между обикновено момиче и вампир. Първите два романа са екранизирани.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: поредица Здрач

Мнение от DOBI »

А това го знам от дъщеря ми.Тя даже гледа втория филм преднта седмица
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: поредица Здрач

Мнение от Blue sky »

Често казано, бях много скептична, бях се зарекла да не ги чета. но ме запалихте с обсъжданията си, и сега съм най-най върл фен. Много ми харесаха.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: поредица Здрач

Мнение от nel4o »

Ето сега и аз ще ги подхвана :) Отбягвах ги съвсем целенасочено, май няма да устискам ... :lol:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: поредица Здрач

Мнение от vodo-leika »

Аз да се оплача - подариха ми " Зазоряване", а "Затъмнение" остана за Коледа! :shock: :lol:
Дори я знам къде е "скрита", ама как да обясниш, че до Коледа има мнооого време! Но и аз честно казано не бързам, като ги изчета всичките ще ми тъжно! Така поне ще има какво да чакам, пък и през празниците ще мога да си отделя нужните ми два дни, за да ги изчета и двете! :lol:
Иначе в днешното Паралели има интервю с Патисън и плакат ( ако има чак толкова върли фенки :lol: ).
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: поредица Здрач

Мнение от paju4eto_Ligla »

Беше ми криво тия дни, затова не се включих първа :lol: :roll:
ПП Още не съм успяла да се класирам за филма, иначе имам 4-те книги и на английски, и на български, и си взех и "Гостоприемникът" (по неведоми преводачески причини решено като "Скитница" - това е името на едната от главните героини). :mrgreen:
Хайде да видим кой ще ме мине :twisted:
А-аа, да, да не забравя - захванах се да превеждам книга (по-точно поредица от 3 книги по около 350 стр всяка) - макар и не сама, де - само защото Стефани Майер е казала, цитирам The Mortal Instruments series is a story world I love to live in. Beautiful! (мързи ме да превеждам) и да не забравя най-вече ("Dear Edward and Jake, I love you both but I'm spending the weekend with Jace.") "Скъпи Едуард и Джейк, обичам ви и двамата, но ще прекарам уикенда с Джейс" :twisted:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: поредица Здрач

Мнение от Blue sky »

Паюче, Скитница, хубава ли е? И къде и кога ще можем да прочетем превода, грабна ми интереса
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: поредица Здрач

Мнение от paju4eto_Ligla »

В някои отношения The Host е дори по-хубава от Здрач-сагата...макар да не ме грабна така. Стилово е по-изчистена и има по-малко действие, по-психологична и въобще по-логична е. Много ми хареса. Но си е фантастика, тоест, не знам на кого ще се хареса... :roll:
Колкото до превода, няма нищо тайно - пишеш ми ника, с който сте свикнали, този резултат ми е първи, мисля...Но категорично не препоръчвам книгата на хора над 17 годишна възраст. Дори мен (с признатите ми залитания към пубер-маниите) не ми хареса чак много. Но...фенщина, какво да се прави :twisted: :oops:
Всъщност, направо ще си мацна в подписа линк.
ПП Силно препоръчвам "Реликвите" на сериозни здрачохолици. Помага за оправяне на зрението и изчистване на главата. Джейс на моменти е мноооого по-готин от Едуард. Ако трябва да избирам, ще избера Джейс. :twisted: Е, и ако бях на 15, де, но това е друга тема :P Тоест, давам ви противоотрова. Но предупреждавам, че сме на средата на 3-та книга (за тези, които не могат да си я дочетат на английски) и също, че част от превода не е минал през редакция. :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”