Място за коментари на форумния роман

Публикувай отговор
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от evita »

Не само жегата е виновна :lol: .Лудоста ни е безгранична :lol: .Нашия герой стана абсолютен шизофреник милия :lol:
Трябват нови персони в романа,ще помисля,ще вкарам някой аз :angelche:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15883
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 855 пъти
Получил благодарност: 1712 пъти

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от Гео, граф »

За да подсетя форумните ''писатели'', че имат роман да пишат, както и да подхвърля идейки, копвам този текст от блога на едно приятелче :

Червената шапчица като филмов сценарий

Вариант 1: съдебен трилър

Бабата може да има претенции към Майката, Вълка, Шапчицата и Ловеца.

Майката е пуснала Шапчицата сама в гората, с което е изложила на риск доставката на хляб, масло, сирене и ментов чай за Бабата. Тук имаме престъпна небрежност и неспазване на длъжностната характеристика.
Шапчицата се е заприказвала с Вълка и така се е забавила, докато Бабата си е чакала кошницата. Всъщност не знам какво става с кошницата, мисля, че в крайна сметка Бабата може да съди Шапчицата за пропуснати ползи и неизпълнение на служебните задължения. На това отгоре Шапчицата издава на Вълка къде отива - тук имаме разгласяване на фирмена тайна (защитата на Шапчицата би могла да се позове на нейната неопитност и да прехвърли топката върху Майката).
Вълкът си е разбойник, това е ясно. Навлиза в частна собственост, краде, а изяждането на Бабата и Шапчицата може да мине за опит за убийство (как беше изразът: фактически състав при тежък рецидив ? ).
Ловецът се е забавил с разпарянето на Вълка, с което е изложил Бабата и Шапчицата на риск от задушаване или травми в тесния вълчи стомах, да не говорим, че Бабата си е изпуснала епизод от любимия турски сериал, което е морална щета.
Мисля, че Бабата има потенциал да направи много пари от цялата история...



Вариант 2: психотрилър

При това психотрилър, сравним с "Мълчанието на агнетата". Имаме всички необходими персонажи и сюжетни линии за жанра.
1. Червената шапчица- невина жертва, вероятно сираче, живеещо в рискова среда и в социалнослабо семейство;
2. Майка - безотговорен родител, вероятно разведена или вдовица, безработна;
3. Вълк - сериен убиец, социопат, който изяжда жертвите си;
4. Ловец - служител на реда, вероятно профайлър от ФБР, ФСБ или - малко вероятно - НСБОП, издирващ упорито убиеца в продължение на години и стеснил периметъра на следващия удар благодарение на новаторски методи и голяма доза късмет (заболяване на убиеца, свързано с травма на носа, от която ужасно хърка).
Класическа схема: престъпление и наказание. Това, ако се филмира както си требе, ще утепа конкуренцията за Оскари и Аскери.



Вариант 3: социална драма

Вълкът върши престъпленията си от социална принуда. Той чисто и просто е гладен, пък и донякъде е предизвикан от провокативното поведение на Шапчицата - разкрепостена и презадоволена млада дама, скитаща се сама из гората с пълна кошница провизии. Ловецът дискриминира Вълка на биологична (расова) основа, предполагайки неговата виновност и нанасяйки му жестока травма (разпаряне на корема и запълване на последния с камъни), за която още в момента на нанасяне е очевидно, че ще бъде с летален изход.



Вариант 4: конспиративен трилър, фантастична антиутопия

Висш общински чиновник, отговарящ за популациите на уличните животни приема подкуп от Вълка, генномодифициран ликантроп, за да го пусне от "кучкарника". По същото време самотна майка пуска дъщеря си сама с купоните за храна в градската джунгла. Червената Шапчица няма пари за метро, ще се придвижва пеша. Тя трябва да намери баба си, излязла преди седмица за вестници, но изчезнала безследно. Последното некорумпирано ченге, наречено Ловеца, което веднъж вече е залавяло Вълка, е твърдо решено да държи престъпника под око. Но Вълкът хвърля око на младата Шапчица (и на купоните й за храна), а освен това покрай контактите си в престъпния свят само той може да намери отговора на въпросите около Бабата. Ще успее ли Ловецът да спре Вълка преди той да стигне до Шапчицата? И къде е Бабата? Действието се завърта около печално известния бар "Кладенеца"...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15883
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 855 пъти
Получил благодарност: 1712 пъти

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от Гео, граф »

Ей, писатели-цветари, пишете бре ! Сама взех да си го списвам романчето и зациклих нещо ... :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от Димана »

Вариант 5 Протестен трилър

Февруари-март 2013 г.
Живяло някога едно момиченце. Баба му му изплела червена шапчица и тя толкова много му приличала, че всички му викали Червената шапчица. (Традиционното начало)
Един ден майка му го извикала и му казала:
- Червена шапчице, баба ти е закъсала финансово и трябва да идеш да и занесеш някой лев, че да си плати сметките. Без парно ще оцелее, защото ще се топли с дърва. Обаче отрежат ли и тока...не ми се мисли. Каквато е люта фенка на турските сериали и без тях не може, ще вземе да поиска да се пресели у дома...Пу, пу ,пу- плюла с в пазвата майката и три пъти се прекръстила.- Иди, моето момиче, и побързай да не те изпреварят лошите чичковци от Енергото с големите клещи. Върви по обиколните улички, не минавай напряко през Орлов мост, че там са се събрали на поредния протест и не се знае кой какви мисли има в главата си.
Тръгнала Червената шапчица, ама нали била в тийн възрастта и правела всичко обратно на родителските съвети, минала направо през Орлов мост. Попаднала в редиците на едни батковци и каки, дето викали: ДОЛУУУУУ! и държали плакати със задрасканите лица на Вълка и Ловеца.

:swhew: Айде, вий сте...
Аватар
Gergan
Виенско кафе
Мнения: 360
Регистриран на: Ное 5, '12, 20:32
Местоположение: Svilengrad

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от Gergan »

И така...В същото това време бабата,на която още не били резнали тока,гледала пряк репортаж,в очакване на пуснат поредния епизод от "Светът на огледално листопадните Шехерезади"и...що да види-милата й внучка насред навалицата,жално и милно се оглежда...Стреснала се бабата,получила световъртеж,гадене,двойно виждане,премерила си кръвното-високо.Веднага се обадила на своето джи-пи,аман-заман,искам направление и изследвания.Докторът й заобяснявал,че здравната каса е отрязала направленията,че няма как и прочие.Как може,завайкала се бабата,аз съм работила толкова години,плащала съм си осигуровки,и сега като съм болна- здравната каса няма лимит.Ех,госпожа,казал медикът,здравната каса е за здрави хора,за болните хора трябва болна каса...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15883
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 855 пъти
Получил благодарност: 1712 пъти

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от Гео, граф »

Не бе, няма лошо и тук да се списват продълженията на Червената шапчица :nod: , ама имах предвид този форумен роман :swink:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Gergan
Виенско кафе
Мнения: 360
Регистриран на: Ное 5, '12, 20:32
Местоположение: Svilengrad

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от Gergan »

Късно го видях,реагирах само на Червената шапчица без да се замисля,че е тук място за комнетари.А след това,като зачетох романа,единственото ,което ми дойде на ум бе"Стоп,стоп,стооп!30 минути почивка за кафе и закуска и моля ви,колеги ,не закъснявайте! Сценаристите и оператора бързо при мен !!!..И извикайте психолог за нашата звезда.Симо,Симоо,къде пак си се отнесъл?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15883
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 855 пъти
Получил благодарност: 1712 пъти

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от Гео, граф »

Gergan написа: ... А след това,като зачетох романа,единственото ,което ми дойде на ум бе "Стоп,стоп,стооп! 30 минути почивка за кафе и закуска и моля ви,колеги ,не закъснявайте! Сценаристите и оператора бързо при мен !!!..И извикайте психолог за нашата звезда.Симо,Симоо,къде пак си се отнесъл?"
:srofl: :srofl: :srofl: Пълна шизофрения е, нали ! Ама весело се получава, само трябва да се пише от повече хора :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от Димана »

Ама и аз...Кат видех приказка и се лепнах. :lol:
Ще се включа и оттатък. :ieeee:
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Място за коментари на форумния роман

Мнение от emi »

Е няма ли кой да драсне два реда, аз съм абсолютен консуматор и не ме бива в писането. Но форумния роман го препрочитам вече четири-пет пъти. Чакам продължението, моля! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”