Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15820
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 711 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Гео, граф »

Феноменална игра на Меглена Караламбова в разкошната пиеса на Ерик-Еманюел Шмит ''Кики Ван Бетовен'' !!! :sooo: :sclap: :sheart:

Ще се самоцитирам от един друг форум, защото нямам повече думи и сили от емоцията, която още ме държи :

Снощи Меглена Караламбова ме разплака ! Това ми се случва за пръв път в театъра - смяла съм се, възторгвала съм се, вълнувала съм се, но никога не съм плакала. Тази дребна ефирна дама пресъздаде толкова различни герои - с малък жест, мимика и преправяне на гласа ( без грам преиграване ! ) тя сменяше героите като маски и беше естествена и истинска във всяка от ролите. За пиесата на Шмит няма какво да коментирам - той е майстор на многопластовите разбори на живота. Но дори и добър негов текст може да бъде съсипан от неумела игра, както се убедих, гледайки Дребни брачни престъпления ( с Нона Йотова ( пази, боже !) и Иван Радоев ( горе-долу !). Докато Кики беше фантастична - тя си общува със стереоуредбата на име Ралф, която възпроизвежда произведения на Бетовен в зависимост от настроението на собственичката си; със съсипителна ирония и самоирония разказва за живота си, за приятелките си, за промените, настъпили откакто се опитва да ''чуе'' отново музиката на Бетовен; на сцената Кики страда, разсмива, натъжава, меси курабийки, имитира други хора, забавлява, танцува хип-хоп на фона на Фиделио ... Невероятно нежна игра в деликатна музикална пиеса-размисъл !!! :sstar:

Впрочем не съм сигурна дали тази постановка може да се нарече моноспектакъл, защото Бетовен и музиката му бяха напълно реални партньори на блестящата актриса ... :scool:

[video][/video]
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от vodo-leika »

Току-що се връщам от "В защита на пещерния човек" в Сълза и смях!
http://caveman.bg/
Така не съм смяла отдавна! Прекрасна постановка, в която всеки може да се разпознае! Ако имате време, отидете да я гледате, ако сте пък с половинката - още по-добре! :D
jonho
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Ное 11, '13, 11:05

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от jonho »

Това е страхотно . Ще отида и аз да го гледам :) Евала!
Аватар
Ronster
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Окт 5, '13, 21:03
Местоположение: София

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Ronster »

По принцип, рядко ходя на театър, но случих и аз на тази постановка и наистина беше голям смях.
“Срещата на подготовката с благоприятната възможност дава резултатът, който наричаме късмет.” Антъни Робинс
http://www.salezone.bg/index.php/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от vivianna444 »

Аз гледах преди 2 дни ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН в Народния Театър.
Спектакъл на Александър Морфов , с участието на Камен Донев и Рени Врангова - страхотна постановка, с бая актьорски състав - около 20 човека. Горещо я препоръчвам :angelche:
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от dantonova »

Наистина много добро представление.
Както и всички други на Александър Морфов, много силни постановки - много добър театър, при това успява да задържи зрителското внимание от първата до последната минута, въпреки че "Полет над кукувиче гнездо" напр. е повече от 3 ч.!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15820
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 711 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Гео, граф »

Снощи гледах постановката Гарванът в театър 199. Впечатлена съм от играта на Теодора Духовникова, която според мен изнесе спектакъла. Калин Врачански също играе добре, но бледнееше на фона на блестящата игра на партньорката си. Друго обаче ме накара да споделя впечатленията си - как високопрофесионални актьори могат да направят добро представление от не особено силен текст. Добре че не тръгнах с голямата кошница, та не бях разочарована :idea:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от milena02 »

vivianna444 написа:Аз гледах преди 2 дни ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН в Народния Театър.
Спектакъл на Александър Морфов , с участието на Камен Донев и Рени Врангова - страхотна постановка, с бая актьорски състав - около 20 човека. Горещо я препоръчвам :angelche:
Присъединявам се! Наистина превъзходен спектакъл. И аз го препоръчвам!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Titi »

Взела съм билети за "Лебедово езеро" в Народната опера и балет, на 26 януари. Това, което много ме изненада беше, че на касата в Операта имаше опашка от 20 тина човека, чаках половин час и след мен се събраха още толкова хора. Билетите за този балет бяха изкупени на 90% преди седмица, народа масово купуваше билети и за Лешникотрошачката, която върви този месец. Явно хората изпитват глад за култура.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15820
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 711 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Гео, граф »

Театралните салони най-често са пълни, рядко можеш да намериш билети дни преди постановката, а за особено добрите - просто трябва да си на касата в деня, в който започва продажбата на билетите за съответния месец, иначе нямаш шанс. Да, човек има нужда да излезе от ежедневието, да се махне от вездесъщите екрани и да осъществи жив контакт с творци. Все повече хора купуват книги, водят децата си в музеи, на концерти, на театър, на изложби. Чалгата и западната попкултура не могат да запълнят всички ниши все пак :idea:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”