Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Titi »

Някой гледа ли "Етажна гроздова", да каже впечатления?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Гео, граф »

Снощи гледах постановката Възвишение по романа на Милен Русков, когото, ако помните, обявих за литературното чудо на България за началото на този век. Иван Добчев и компания надхвърлиха очакванията ми. Книгата е явление, а театралната й реплика е блестяща, щом у мен се появи непреодолимото желание да я препрочета. Възрожденския език, реализма на героите, щекотливата тема за Арабаконашкия обир на турската хазна, в следствие на който се разплитат дирите на Димитър Общи и последвалото залавяне на Левски, нестандартнитя подход на режисьора към грамадния за театър материал, добрата актьорска работа - всичко това осигури на препълнения салон на Народния едно истинско театрално удоволствие :nod: ... Горещо препоръчвам който може, да отиде да го гледа, ако не - да прочете книгата :daaa:

Не робувам на мания по звезди, но Асен Блатечки така зрелищно се покриваше с представата ми за Димитър Общи, че оттук нататък той ще има този си вид за мен. Бойко Кръстанов ми е съвършено непознато име ( оказа се, че е филмова звезда :hmmm: ) и не ми се връзваше особено с Гичо от Котел - балканджия, раволуционер и поборник за свобода народна. Крехък по момчешки, с неубедително силен глас и ... абе можеше и друг да играе тази роля, ама нали не съм аз режисьора :mrgreen: . Обаче пък Красимир Василев в ролята на Асенчо е истинска находка, доколкото разбрах има номинация за Аскеер за второстепенна роля :sstar: :sstar: . Хитро режисьорско решение бяха и жените-баячки, явяваха ми се като гръцки хор в орхестрата.

Неприятно усещане ми създаде част от публиката, която май беше дошла да гледа фарс и се кикотеше безсмислено. Това опошляване лично мен ме обиждаше, не знам как се е почувствал автора. Приемам го като подробности от пейзажа, иначе съм много щастлива, че присъствах на премиерата на постановката в София !!!

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Titi »

ВСИЧКИ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ НА НАРОДЕН ТЕАТЪР "ИВАН ВАЗОВ" ПРЕЗ ЮНИ НА ГОЛЯМА СЦЕНА НА ЦЕНА ОТ 5 ЛВ.

НАРОДЕН ТЕАТЪР „ИВАН ВАЗОВ” КАНИ СВОИТЕ ЗРИТЕЛИ И ПОЧИТАТЕЛИ ДА ГЛЕДАТ ВСЯКО ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
НА ГОЛЯМАТА СЦЕНА НА ТЕАТЪРА ПРЕЗ МЕСЕЦ ЮНИ
СРЕЩУ ВХОДЕН БИЛЕТ ОТ 5 (ПЕТ) ЛЕВА.

ОЧАКВАМЕ ВИ!
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от laydidi13 »

Довечера сме на театър,ще гледаме "Лека форма на тежка депресия"гостува в Бургас Сатиричен театър Алеко Константинов :daaa:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Димана »

През Празниците на розата в Казанлък гледахме "Когато котката я няма". Постановката беше с Блатечки, Калин Врачански, Елена Петрова и Силвия Лулчева. Страхотно преживяване ни поднесоха. Смях, смях и...изводи. :D
А за "Лека форма на тежка депресия" съм чувала само чудесни отзиви. :daaa:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Димана »

В понеделник 29.09. бяхме на премиерата на "Слънчево с гръмотевици" на Старозагорския театър.
Артистите поднесоха едно чудесно преживяване на публиката. Имаше сълзи и от смях, и от жал. Много силен монолог на Галя Александрова за театъра...
"Театърът може би умира, но той все още диша. И е нашата единствена спасителна връзка с човещината"...това само в общи линии.
Мечтая си да гледам премиера в "Иван Вазов".... :angel2:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от marka »

vodo-leika написа:Току-що се връщам от "В защита на пещерния човек" в Сълза и смях!
http://caveman.bg/
Така не съм смяла отдавна! Прекрасна постановка, в която всеки може да се разпознае! Ако имате време, отидете да я гледате, ако сте пък с половинката - още по-добре! :D
В "Сълза и смях" днес е премиерата на "Шегите които господ си прави или пещерния човек за напреднали".
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от vodo-leika »

marka написа:
vodo-leika написа:Току-що се връщам от "В защита на пещерния човек" в Сълза и смях!
http://caveman.bg/
Така не съм смяла отдавна! Прекрасна постановка, в която всеки може да се разпознае! Ако имате време, отидете да я гледате, ако сте пък с половинката - още по-добре! :D
В "Сълза и смях" днес е премиерата на "Шегите които господ си прави или пещерния човек за напреднали".
И аз видях, следващите месеци отиваме! :ieeee:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от marka »

vodo-leika написа:
marka написа:
vodo-leika написа:Току-що се връщам от "В защита на пещерния човек" в Сълза и смях!
http://caveman.bg/
Така не съм смяла отдавна! Прекрасна постановка, в която всеки може да се разпознае! Ако имате време, отидете да я гледате, ако сте пък с половинката - още по-добре! :D
В "Сълза и смях" днес е премиерата на "Шегите които господ си прави или пещерния човек за напреднали".
И аз видях, следващите месеци отиваме! :ieeee:
О, аз затичах миналата седмица и купих за 26 ноември. :D
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Театър, опера или какво хубаво гледахте напоследък

Мнение от Titi »

Аз днес от 19.00 ч. отивам да гледам балета "Спящата красавица" :ieeee: Утре ще ви кажа дали ми е харесал.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”