Киноооо

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Гео, граф »

Гай Ричи прави филм за крал Артур. Аз имам специално отношение към този персонаж, особено след книгите на Корнуел. Освен това много харесвам филмите на ненормалника Ричи, актьорския състав също е обещаващ - Артур се играе от Чарли Хънам (познат от Синовете на анархията), Ерик Бана е Утър Пендрагон, Джъд Лоу е Вортигерн, Ейдън Гилън също участва, ама не разбрах кой е неговия герой, не знам кой ще играе Мерлин. Девойката, която е избрана за Гуинивиър никак не ми се връзва с невинно-бебешкия си вид - Астрид Берже-Фрисби и какво по ангелите прави Джимон Хонсу в средновековна Британия през 5-6 век :o :shock: ??????
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Киноооо

Мнение от serena »

Гео, доколкото виждам от каста, описан в IMDB, Мерлин ще се играе от ето този до момента неизвестен за мен актьор - Kamil Lemieszewski

Изображение

Снимките и излъчването му ме карат да си помисля, че има ПОТЕНЦИАЛ за тази роля.

Не знаех за този проект. Ама ти защо се кахъриш за Джимон, нали заради "политкоректност" трябва да има и цветен, остави го него, ми той Бекъм щял да играе в тоя филм, щях да падна, като го мернах. Е, поне май ще е в малка роля. С любопитство чакам да видя Джъд Лоу като лош. Обаче Чарли Хънам като крал Артур... не знам, аз не го харесвам.
Ето ти линк към пълния каст - http://www.imdb.com/title/tt1972591/ful ... cl_sm#cast" onclick="window.open(this.href);return false;
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Гео, граф »

Аз не съм киноман, Серенка, даже много рядко гледам филми. От този се заитересувах само защото е за крал Артур, а аз така съм залитнала в посока Артуриадата на Бърнард Корнуел, че нищо различно не бих могла да понеса :lol: ... В интерес на истината в книгата има чернокож герой - Сеграмор - велик воин, приятел на Артур от мисията му в Арморика (Бретан), спасен от робство от бъдещия крал, всяващ паника у враговете само с вида и присъствието си. Така че ако филма беше по Корнуел, нямаше да се изненадам никак.

Казваш, че тоз младеж ще играе Мерлин :hmmm: ... хм, хм, много млад ми се види, ама киното затова е магия, може да го състари като ей тъй на. Обаче Бекъм :shock: ... не, не ми го причинявай, Ричи, ше омръ :sangry: ! Иначе Чарли Хънам толкова много ми прилича на покойния Хийт Леджър, че мога да му простя доста неща, особено в исторически боен филм. Гледай трейлъра, ако още не си :daaa:

Ето ти го Джъд Лоу като Вортигерн - добре стои в лоша роля (на мен пък той ми е... да кажем безинтересен и ми е все едно в каква роля ще го напъхат :sdull: )

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Мария Николова »

Сър Антъни Хопкинс, освен че е най-големият киноактьор в наше време, е и талантлив композитор на този красив валс
[video][/video]

Двама мъже, две явления в изкуството. :sbow: :sflower: :sbow: :sflower:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Мария Николова »

Не чети нататък.
Винаги съм обичала да чета пиеси - Шоу, Чехов, Ибсен, Уайлд, Толстой, Софокъл, Шекспир.
От тях и за тях.
Между тях най-великият романист е Толстой, но най-великият драматург е Шекспир.
Чела съм подхвърляния, че е преработвал сюжетите на слабите пиеси на Кристофър Марлоу, че може би автор на неговите пиеси е Бен Джонсън, с когото са били свързани с взаимна вражда. Чела съм недоумения как Шекспир, който не е блестял с високо образование и не е напущал Англия, може с артистична лекота да пресъздава бит, обичаи и мода в тогавашната Италия и да отразява в творчеството си най-модерните за своето време идеи в Англия.
Но нищо не е доказано със сигурност.
Ето че филмът "Анонимен" по кинонова постави точката върху "и"-то.
Сега вече зная, че цялото това творчество - драми, трагедии, комедии, сонети и поеми - е създадено от високообразован и пътувал из Италия благородник, презиран от своята общност заради страстта му към небогуугодното му занимание - писането. Творбите му можели да стигнат до публиката само под чуждо име. Бен Джонсън не приел сделката, вярвайки в своя талант. Но Уйлям Шекспир се полакомил и му дал своето име. Поне с парите построил театър в родния си град.
Бях продължително изправена пред въпроса Шекспир Шекспир ли е без Шекспир...
Да! Важно е гениалното творчеството, преживяло векове и стигнало до нас, а не името. Без името Уйлям Шекспир, това творчество щеше да бъде завинаги загубено за човечеството.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Lilly »

"Защото аз все си мисля, че във всеки човек е скътано човешко щастие. Това щастие е дадено човеку от родители, от приятели, от учители, от любима, от деца, от народ. Дадено му е от хора, от човеци, и е предназначено за хора, предназначено е за човеци. Някога, преди много години, в моите бурни младини, аз имах чувството, че светът е създаден за мен, че светът се върти около мен и че светът съществува чрез мен. Петдесетте години, които изживях, многото погребения на които присъствах, ме накараха да се убедя, че светът не съществува за мене, че аз не съм пъпа на Вселената и че светът не се върти около мене.
Но това ме научи и на едно друго нещо: че това просто, вълшебно нещо, което е животът, човек трябва колкото може по-честно, по-умно, по-запълнено да изживее. И може би, може би този живот няма да е сбъдновението, за което е мечтаел на младини, няма да е крилата мисъл, полет, а ще бъде, може би, само една клетка, която приема сока от земята и го предава нагоре, може би животът няма да бъде шумолене, няма да бъде листа, няма да бъде плодове, а само тъкан, само клетка - но и това е живот, това е, може би, предназначението ни: това, което сме взели, да дадем, да върнем; това, което сме взели, от хората, да го върнем на хората... за да, както е казал поета: "за да останеш, за да си потребен, за да те има и след теб дори..."

Преди 44 години, на 9 ноември 1973 година, само на 50, големият ни актьор Апостол Карамитев се преселва в един по-добър свят
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Lilly »

troll написа:Даа.....
Апостол Карамитев!
Много добър, си мисля аз.
:mrgreen:
невероятен - мисля аз :sbow:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1441 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Тутти »

Мария Николова написа:Сър Антъни Хопкинс, освен че е най-големият киноактьор в наше време, е и талантлив композитор на този красив валс
[video][/video]

Двама мъже, две явления в изкуството. :sbow: :sflower: :sbow: :sflower:
Това беше музиката за довеждането на булката за ритуала на сватбата на сина ми преди две години. Снаха ми сама беше избрала музиката. Тогава за първи път чух този валс. Много голяма изненада за всички присъстващи беше, много просълзени гости имаше. Този гениален Хопкинс е и талантлив композитор.
Мерка, той и на мен ми е любимият актьор.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Мария Николова »

Lilly написа:
Преди 44 години, на 9 ноември 1973 година, само на 50, големият ни актьор Апостол Карамитев се преселва в един по-добър свят
Най-напред познавах Апостол Карамитев от радиото - цяла епоха преди телевизията. :lol: Бях запалена слушателка на радиотеатъра още от дете. И за пръв път го гледах заедно с Мила Павлова и Андрей Чапразов тук, на новозагорска сцена, в постановката на Кръстьо Мирски на "Нора" ("Куклен дом") от Х. Ибсен. Апостол Карамитев в ролята на благородния д-р Ранк.
На следващия ден преди обед минавах край тогавашния хотел и се случи да видя как той подава ниско двете си ръце със сключени пръсти, Мила Павлова стъпва и той я издига нагоре, за да прекрачи тя вътре в натоварения с декорите камион. После той се мята вътре и са готови за потегляне. :lol: Към следващата сцена в лятното им турне.
Той беше изключително талантлив театрален актьор, любим преподавател на десетки негови студенти и обожаван киноакноартист. Беше изпълнен с неизтощима енергия и всяко негово превъплъщение беше изпълнено с много страст - сякаш пред публика е за пръв и последен път и само сега може да се раздаде без остатък.
Апостол Карамитев беше великолепен рецитатор. Той с голяма любов популяризираше българските народни песни, които поднесени от него, звучаха много по-хубаво от изпълненията на народните певци.
Поне на мен ми харесаха едва от неговия рецитал нататък. :lol:
Вечна му памет!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Киноооо

Мнение от Мария Николова »

[video][/video]

Тутти Фрути, ето за теб и снаха ти активен клип на хубавия валс! :smusic: :smusic: :smusic:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”