разни изложби

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

разни изложби

Мнение от vodo-leika »

Не намерих такава тема :hmmm: .
Та да ви препоръчам две неща.
Първата е една много сладка изложба в сградата на централна поща в София - 4 пана с коледни картички от Третото българско царство. Има наистина уникални картички, пренасяте се в едни вълшебен свят сред пускащите колети и писма, като машина на времето е. ;) И не отнема повече от 10 минути - вход, свободен, в централната зала, май се води номер 2
Ето и повече информация - http://www.bgpost.bg/?cid=41&NewsId=140
Втората е изложбата на Дали в Националната галерия на чуждестранното изкуство. Не зная дали ви харесва, аз откакто посетих родното му място, определено се заинтересувах от творчествтото и живота му. Шокиращ и странен е, а илюстрациите определено си заслужават по мое мнение. Ето и линк:
http://www.foreignartmuseum.bg/bg/archi ... ition.html
Дано съм ви била полезна! :dovolen:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: разни изложби

Мнение от lila »

При чичкото с мустачурите - Дали, не john :lol: вече бях :nod: хареса ми, наистина :tzvetentze:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: разни изложби

Мнение от vodo-leika »

Днес хванах един от последните дни ( до 13.01 е) на изложбата "Париж 1900" в галерията за чуждестранно изкуство. За мен до сега това е най-хубавата изложба, която съм гледала у нас!
Освен много картини и статуетки от този период сериозно място е отделено и на световното изложение в Париж през същата година, заради което е построена и Айфеловата кула.
Не знаех, че България също е имала павилион:
Изображение
Дори не съм си и представяла колко грандиозно е било! Излъчват и филм на Люмиер за изложението, а освен това може да видите и творби на Мърквичка, които са част от експозицията на Пти Пале - най-известната му "Ръченица" например. :dovolen:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: разни изложби

Мнение от Emilly1212 »

Утре моя приятелка открива изложба в галерия Астри, София - живопис и керамика

" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”